Аратта - На головну

17 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ДНК тосканських корів розкрила таємницю походження етрусків

За межею віків 13880 переглядів

Опубліковано - 20.02.2007 06:09 | Всі новини | Версія для друку

Бик. Етруська фреска VI ст. до н.е
Бик. Етруська фреска VI ст. до н.е
Відповідь на питання про походження етрусків дали дослідження мітохондріальної ДНК корів Тоскани, проведені групою під керівництвом Марко Пеллеккія (Marco Pellecchia) з Католицького університету Святого Серця (Universita Cattolica del Sacro Cuore) в П`яченце (Італія).

Про це повідомляє New Scientist.

Мітохондріальна ДНК передається по жіночій лінії і широко використовується вченими для визначення ступеня спорідненості між популяціями тварин одного виду. Дослідженню були піддані тварини зі всіх регіонів Італії.

Як з'ясувалося, близько 60 відсотків мітохондріальної ДНК корів із розташованої в центрі країни Тоскани ідентичні мітохондріальній ДНК корів, що розводяться на Ближньому Сході і в Малій Азії, - в регіонах, де, за сучасними уявленнями, виникла і розвивалася цивілізація етрусків. При цьому генетичне дослідження не виявило спорідненості між цими коровами і худобою, що розводиться на півночі і півдні Італії.

Оскільки корови є домашніми тваринами і не мігрують по Євразії самостійно, ці дані доводять факт міграції груп тваринників із східного Середземномор'я до Тоскани.

Між нинішньою Туреччиною і Італією не виявлено ніяких свідоцтв руху етрусків по суші. Виходячи з отриманих даних, Пеллеккія робить висновок, що етруски, разом з своєю худобою, прибули на Апеннінський півострів по морю.

Культурно і технологічно розвинута цивілізація етрусків населеляла центральну Італію з VII-го сторіччя до нашої ери, поки не була асимілювана в Латинській культурі приблизно наприкінці IV-го сторіччя до н.е.

Походження етрусків, з їх власною, не індоєвропейською мовою, обговорювали археологи, генетики і лінгвісти протягом сторіч. Історик Стародавньої Греції Геродот в V-му сторіччі до н.е., стверджував, що етруски прибули до Італії із Лідії (сучасна Анатолія в Туреччині).
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.