Європейському бізнесу не потрібні застарілі совкові заводи: архаїчні виробництва замінять сучасними |
Про це німецький політолог, журналіст і професор Олександр Рар.
"У Східній Європі це теж сталося: у Польщі, Угорщині, Чехії, Прибалтиці старі радянські заводи були закриті. Але з’явилася добре чинна європейська система сервісів, з’явилися інші форми середнього і дрібного бізнесу, не монополізованого державою, який дуже швидко почав наводити економічний порядок в країні, отримувати робочу силу і заробляти гроші. Тому я не думаю, що в Україні з дня на день може початися жахливе безробіття, як пророкує Росія", - розповів експерт в інтерв’ю телеканалу Tonis.
У європейців створюється враження, що Україна хоче отримати від Європи дешеві кредити, безвізовий в’їзд, а українські олігархи - ще й захист свого бізнесу, зазначив Рар.
Однак, за його словами, увійшовши в правовий економічний простір Європи, Україні необхідно буде розвиватися далі - зрозуміти, чи хоче вона рухатися до ЄС, яким він є сьогодні: позбудеться частини свого економічного суверенітету, віддаючи все більше влади Брюсселю, повністю відкривши свій ринок для сервісних, страхових і банківських структур Заходу.
"Чи хоче цього українська еліта, український народ? Я не знаю, але про це треба відкрито говорити. Росія це називає колонізацією України з боку ЄС. Щось у цьому є. Але водночас Україні потрібно подумати, що їй вигідно, а що ні", - наголосив експерт.
У квітні нинішнього року посол України в Баку Олександр Міщенко зазначав, що українські заводи модернізують заради переходу з російської нафти на азербайджанську.
Як відомо, Україна прагне підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Договір про асоціацію з ЄС може бути підписаний наприкінці листопада на саміті у Вільнюсі. При цьому влада України на тлі невдоволення РФ, що погрожує санкціями, заявляє про необхідність приєднатися до окремих норм Митного Союзу.
У вересні уряд України схвалив текст угоди з Європейським союзом про асоціацію, давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді.