Янукович втрачає шанси на підписання угоди про асоціацію не лише на саміті у Вільнюсі, але й після нього |
Про це у коментарі Rzeczpospolita польський європарламентар Павел Коваль.
За його словами, відповідальність за непідписання угоди про асоціацію «припаде на плечі Європейського Союзу, а не президента Віктора Януковича, який вагається до останньої хвилини».
«Якщо підписання не відбудеться на саміті Східного партнерства у Вільнюсі (28-29 листопада), наступний шанс для України зробити свій геополітичний вибір може з’явитися тільки протягом трьох років. Якщо взагалі ще з’явиться. Такий сценарій передбачає Павел Коваль», - пише Rzeczpospolita.
На думку Коваля, хоч теоретично угоду про асоціацію можна підписати після саміту у Вільнюсі, практично цього не можна зробити аж до середини 2016 року. «Дехто стверджує, що угода може бути підписана в будь-який час після саміту у Вільнюсі. Теоретично так, тому що вона готова; насправді – ні», - заявив у коментарі виданню, вказуючи на політичні перешкоди. У 2014 році змінюється влада інституцій ЄС і з’явиться, обраний на травневих виборах новий Європейський парламент. 2015 рік є роком президентських виборів в Україні.
«Якщо то цієї теми повернуться, то хіба що в середині 2016 року. Дуже багато часу піде марно. Не кажучи вже про те, що 2016 рік - це може вже бути зовсім інша епоха в мисленні про ЄС», - пише Rzeczpospolita.
«Брюссель пасивний на фінішній прямій. Оскільки Путін втручається, то з іншого боку повинен працювати якийсь важливий політик з ЄС. І справа має бути відомою суспільству. ЄС повинен пригадати свою пропозицію, яка стосується також скасування віз. Треба чинити тиск на Януковича і давати йому шанс гри з українською громадською думкою», - додав у своєму коментарі виданню Коваль.
Як пише видання, з українською громадською думкою, добре справляється Кремль. «Росія, яка намагається призупинити зближення України з ЄС і перетягнути її до створеного під себе Євразійського союзу нещодавно виступила із привабливими пропозиціями», - пише Rzeczpospolita.