Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ05 Квітня+5°84%735мм2м/c06.04+5°07.04+2°08.04+2°

Наш банер

Наш банер


Прощавай, лампочка Ілліча!

Технології 7872 перегляди

Опубліковано - 22.02.2007 05:57 | Всі новини | Версія для друку

Енергосберігаючі лампи при однаковій свтловіддачі споживають в 5 разів менше електроенергії
Енергосберігаючі лампи при однаковій свтловіддачі споживають в 5 разів менше електроенергії
У вівторок австралійська влада заявили про плани вивести з побуту традиційні лампи накалювання і замінити їх енергозберігаючими флуоресцентними лампами на території всієї країни.

Закон, який поступово заборонив би продаж ламп накалювання, дозволить скоротити викиди парникових газів в Австралії на 4 мільйони тонн до 2012 року й зменшити рахунки за побутову електрику на 66%, заявив міністр з питань захисту навколишнього середовища Малькольм Тернбулл.

У 2004 році Австралія викинула в атмосферу майже 565 мільйонів тонн парникових газів.

Електрична лампочка, крім світла, виділяє тепло, і Австралія - не єдина країна, яка намагається замінити її більш ощадливою і довговічною флуоресцентною лампою.

Минулого місяця аналогічний закон вирішили запропонувати в Каліфорнії.

Два роки тому Фідель Кастро ініціював аналогічну програму на Кубі, відправивши молодь по будинкам і квартирам і доручивши викручувати лампи накалювання. Так Кастро боровся з постійними відключеннями електроенергії на острові.

Відповідно до австралійського плану, невідповідні енергозберігаючим нормам лампи будуть поступово вилучатися з продажу. Виключення складуть лампи спеціального призначення, наприклад, медичні.

На даний момент флуоресцентні лампи коштують дорожче ламп накалювання, однак вони споживають тільки 20% енергії для виробництва тієї ж кількості світла.

Ідею схвалюють захисники навколишнього середовища, однак вони нагадують, що основний обсяг парникових газів Австралії продукує промисловість країни, зокрема електростанції, які працюють на вугіллі.

Нагадаємо, що Австралія відмовилася підписати Кіотський протокол, який нормує рівень викидів парникових газів в атмосферу, аргументуючи це тим, що такий крок поставить під удар вуглезалежну австралійську економіку.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Свобода, якщо вона пустила коріння, швидко зростає”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...