В ЄС не бачать необхідності у тристоронніх переговорах за участю Кремля |
Про це йдеться у спеціальній заяві, поширеній місією Литви при ЄС.
"Пропозиція щодо проведення тристоронніх переговорів не вихід із ситуації і не має прецедентів. Пропозиція ЄС щодо двосторонніх переговорів залишається в силі і ми не бачимо ролі для третіх країн у цьому процесі".
"Ми не віримо в будь-яке відкладення підписання Угоди. Це б усунуло шанси на підписання і відклало б вигоди, які Угода про асоціацію дала б в перспективі українцям", - йдеться у заяві.
"Європейський Союз завжди казав, що буде готовий підписати Угоду про асоціацію - найбільш амбітну з подібних документів - якщо і коли Україна буде готова, і ЄС завжди наполягав, що остаточний вибір щодо проведення потрібних реформ, лежить на українцях. Беручи до уваги скільки вже було зроблено на цьому шляху, ми шкодуємо про рішення уряду України", - додає Лінкявічус у своїй заяві.
Він ще раз наголосив, що політичну ініціативу в свої руки нині має взяти президент Віктор Янукович для "втілення європейських прагнень українського народу".
"Україна, країна з 46-мільйонним населенням, стала ближчою до Європейського Союзу в останні роки. Виглядає так, що народ України вже вирішив, що він хоче належати до європейської сім`ї", - зазначається у заяві.
Литовський міністр додав, що плани парафування Угод про асоціацію та зону вільної торгівлі з Грузією та Молдовою на вільнюському саміті "Східного партнерства" 28-29 листопада залишаються в силі.
Як повідомлялося раніше, 21 листопада своїм розпорядженням уряд призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Водночас, Міністерству закордонних справ, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та міністерству промислової політики доручено створити тристоронню комісію (ЄС, Україна, Росія) для «опрацювання комплексу питань» щодо торговельно економічних відносин
У п’ятницю, 22 листопада, прем’єр-міністр Микола Азаров виступив у парламенті, запевнивши, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України. За його словами, це рішення «носить тактичний характер, ніскільки не змінюючи стратегічного напрямку розвитку України, закріпленого у внутрішній і зовнішній політиці».
Опозиціонери почали збір підписів за висловлення недовіри уряду.