![]() |
БЮТ і НУ знову об'єдналися. Вчергове |
Цей документ ґрунтується на Угоді про створення Коаліції демократичних сил у Верховній Раді України V скликання, що була підписана між Блоком Юлії Тимошенко, Блоком «Наша Україна» та Соціалістичною партією України 22 червня 2006 року, повідомляють прес-служби БЮТ та НУ.
Угода є базовим стратегічним документом, що визначає принципи діяльності та програму учасників Угоди як в умовах опозиції, так і у випадку сформування парламентської більшості та коаліційного Уряду.
Керівним органом Об’єднаної Опозиції стала Координаційна Рада, до якої увійдуть по шість представників від кожного учасника Об’єднаної Опозиції.
Угода складається з Преамбули та трьох частин.
У Преамбулі дана оцінка сьогоднішній політичної ситуації в країні та визначено мету і завдання Об’єднаної Опозиції.
Учасники Угоди беруть на себе зобов’язання об’єднати патріотичні демократичні сили країни як в стінах парламенту, так і за його межами в єдиний Всеукраїнський демократичний опозиційний рух. Об’єднана Опозиція ставить своєю метою втілювати альтернативні проекти політичного, соціально-економічного та культурного розвитку України; викривати помилки влади, критикувати її антинародні рішення, зупиняти реалізацію асоціальних і неконституційних проектів діючого Уряду і т. зв. «антикризової коаліції».
Об’єднана Опозиція домагатиметься проведення дострокових парламентських виборів та виборів депутатів місцевих рад, а також виступає за імперативний мандат для депутатів місцевих рад, скасування змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року та ухвалення нової редакції Основного Закону.
Програма Коаліції – є спільною програмою дій на випадок сформування парламентської більшості та коаліційного Уряду. Програма складається з двох розділів: «Засади внутрішньої та зовнішньої політики України» (де визначено мету та пріоритетні завдання Коаліції демократичних сил); «Програма діяльності Коаліції (Програм діяльності Уряду на період повноважень Верховної Ради України, в якій діє парламентська більшість, сформована учасниками, що підписали цю Угоду)», тобто конкретні шляхи і механізми реалізації соціально-економічних і політичних реформ, культурних і міжнародних ініціатив держави.