Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Бої за Конституцію. Потрібен референдум. Універсал і Меморандум вже були

Влада 6507 переглядів

Опубліковано - 26.02.2007 19:19 | Всі новини | Версія для друку

Бої за Конституцію. Потрібен референдум. Універсал і Меморандум вже були
Бої за Конституцію. Потрібен референдум. Універсал і Меморандум вже були
Секретаріат Президента рекомендує Віктору Ющенку включити в текст послання до Верховної Ради пункт про необхідність проведення референдуму про зміну Конституції.

Радник Президента з юридичних питань Микола Полуденний говорить, що у проекті послання справді є пункт про референдум. "Про щось конкретне зараз говорити рано, оскільки остаточне рішення буде приймати Президент", - сказав Полуденний.

У прес-службі Секретаріату повідомили, що в розробці тексту було задіяно 207 провідних українських учених, експертів і фахівців під керівництвом директора Інституту стратегічних досліджень.

Крім того, за інформацією джерела газети, близького до Секретаріату, на референдум планується винести цілком оновлений текст Основного закону. "Це дозволить провести референдум в обхід Верховної Ради і без необхідності збору підписів населення", - повідомило джерело.

Експерт з політичних питань Центру імені Разумкова Юрій Якименко, що безпосередньо займався текстом експертної частини цього розділу послання, розповів, що експерти прийшли до висновку про недосконалість діючої Конституції.

"На даному етапі редакція Конституції приводить до конфліктів між органами влади, і ситуація вимагає коректування. Які будуть варіанти — це питання політичного рішення, що залишиться за президентом", - сказав Якименко.

У нинішній ситуації в Президента досить причин як для того, щоб призвати до проведення референдуму, так і для того, щоб відмовитися від цієї ідеї. Проведення референдуму і подальше закріплення його результатів голосуванням у парламенті дозволить чітко оформити коло його можливостей і відгородить Ющенка від подальших претензій з боку уряду і коаліції.

Недосконалість Конституції визнають не тільки експерти і Секретаріат, але і члени уряду. Зокрема, міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що вносити зміни необхідно.

"Звичайно, варто визнати, що існуючий текст Конституції недосконалий, однак найбільш ефективним способом внесення змін в Основний закон є досягнення компромісу в парламенті", - сказав він.

За інформацією джерела, близького до Секретаріату Президента, Ющенко хоче провести ще один круглий стіл, за результатами якого розраховує на підписання ще одного Універсалу, в якому коаліції буде запропоновано законодавчо закріпити рішення, прийняте референдумом.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.