Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Куди йти Євромайдану – вирішить громада

За право людини 8350 переглядів

Опубліковано - 9.01.2014 12:24 | Всі новини | Версія для друку

Куди йти Євромайдану – вирішить громада
Куди йти Євромайдану – вирішить громада
Громадські активісти Євромайдану обіцяють взяти ініціативу у свої руки. Зокрема – щодо організації протестів, пікетування та страйків.

Вони обіцяють винаходити мирні, але найдошкульніші форми опору чинній владі. В опозиції такі ініціативи оцінюють схвально. Натомість представники парламентської більшості вбачають в такій активізації громади втрату довіри до парламентської опозиції.

Рада Всеукраїнського об’єднання «Майдан» створює страйковий комітет, який координуватиме протестні акції у Києві та в Україні зокрема, і це дасть змогу Євромайдану ефективніше тиснути на владу, про це заявили у середу члени Ради ВО «Майдан» Ігор Луценко, Зорян Шкіряк та Руслана Лижичко.

Руслана, зокрема, наголосила: «Страйковий комітет об’єднання «Майдан» буде щодня працювати над організацією та формою протестів. Проблема в тому, що влада здебільшого їх ігнорує. Страйком знаходитиме такі мирні форми протестів, які влада просто не зможе ігнорувати, а відтак ітиме на поступки».

Зі свого боку, Зорян Шкіряк заперечив заяви представників влади, що мовляв, на Євромайдані вже не бачать чіткої цілі свого протесту. За його словами, цілі залишаються незмінними – це відставка уряду та президента Віктора Януковича і покарання керівників МВС та інших силових відомств, причетних до побиття та переслідування активістів.

На четвер Рада об’єднання «Майдан» обіцяє оприлюднити і свої вимоги до представників парламентської опозиції.

Громадянські ініціативи Євромайдану є свідченням того, що парламентська опозиція викликає дедалі менше довіри у протестувальників, зазначив перший заступник керівника фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов.

«Лідери опозиції себе дискредитували. На Майдані є випадкові люди, є ті, хто за гроші, а є дійсно розумні люди, які хочуть змін. І вони розуміють, що опозиційна команда не може дійти згоди, і навіть не можуть визначити єдиного кандидата на президентських виборах. Якби були щирими – вже б його визначили. Зараз той час, коли Майдан може сам висунути від себе дійсно народного кандидата у президенти. І вижене Кличка, Яценюка і Тягнибока», – зауважив Чечетов.

Саме громадськість має формулювати змісти змін в Україні – Гриневич

Натомість народний депутат, заступник керівника партії «Батьківщина» Лілія Гриневич не бачить такого антагонізму між політиками та представниками громадськості на Євромайдані. За її словами, саме громада, яка вийшла на Майдан, сформулює зміст тих реформ, яких нині потребує Україна.

«Євромайдан від початку – це громадська ініціатива. Це діюча модель громадянського суспільства, де люди взаємодіють між собою та з політиками. Гадаю, що саме громадськість має шукати і формулювати зміст тих перетворень, яких потребуватиме Україна після майбутньої зміни влади», – підсумовує депутат.

Напередодні, у вівторок, про те, що майбутні демократичні зміни в Україні мають відповідати запитам українського суспільства, заявляв і лідер фракції «Батьківщини» Арсеній Яценюк, вітаючи українців з Різдвом Христовим зі сцени Майдану. За його словами, опозиція найближчим часом сформує політичну команду, яка відповідатиме суспільним потребам, і зможе реформувати Україну після перемоги на виборах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.