Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Несвобода слова

Назад в СРСР 25812 переглядів

Опубліковано - 17.01.2014 12:40 | Всі новини | Версія для друку

Несвобода слова
Несвобода слова
В Україну повертається кримінальна відповідальність за наклеп та ще низка норм, які обмежують свободу висловлювань та самовираження – як у традиційних ЗМІ, так і в Інтернеті.

Парламент вніс зміни до законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян та зміни до Закону «Про судоустрій та статус суддів». За нововведення проголосували 239 депутатів з фракції Партії Регіонів, Комуністичної партії та деякі позафракційні.

Народні депутати проголосували за доповнення до Кримінального кодексу новою статтею номер 151-1 під назвою «Наклеп». Згідно з цією статтею, наклеп – це умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи. В якості покарання визначений штраф. Утім, якщо ці дані поширені у ЗМІ чи в інтернеті, а також стосуються звинувачення особи у тяжкому злочині – їхньому розповсюджувачу загрожує ув’язнення до 2 років.

Співавтор закону, регіонал Володимир Олійник розповів Радіо Свобода, що нововведення потрібне для боротьби з замовними матеріалами, коли автор за гроші розповсюджує завідомо неправдиву інформацію.

«Якщо людина свідомо, як кіллер, знаючи про те, що ця інформація недостовірна, починає підривати ділову репутацію – репутацію громадянина, і це робить системно і свідомо – це предмет кримінального провадження. От практика застосування цієї норми проявиться в цьому році. А я вам скажу – зупинять тих, хто заздалегідь знає, що розповсюджує неправду, але ніхто не постраждає, хто працює як професіонал, і знає, що кожне слово він може підтвердити», – заявив Володимир Олійник в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Можна буде відстежити кожного, хто пише про владу погано» – Шевченко

Журналістські організації заявляють, що ця норма введена для розправи над незалежними журналістами та блогерами. З-поміж криміналізації відповідальності за наклеп, Рада дозволила блокувати веб-сайти без рішення суду. Збір і поширення особистої інформації стосовно суддів, правоохоронців, спецпризначенців також став злочином, що тягне за собою покарання до трьох років позбавлення волі. Також парламент запровадив ув’язнення за поширення «екстремістської» інформації.

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» висловила глибоку тривогу через ухвалення цих норм закону, зазначивши, що міжнародний досвід засвідчив, що притягнення до кримінальної відповідальності за публікації у пресі сприяє створенню атмосфери залякування і перешкоджає роботі журналістів.

Директор Інститут медіа права Тарас Шевченко каже, що усі законодавчі нововведення влада використає для придушення незалежної преси та паростків вільного громадянського суспільства.

«Сьогоднішні норми, які ухвалені, спрямовані на те, щоб закрити журналістам рота, тим журналістам, які ще залишилися непідконтрольними. Цей закон обмежує висловлювання на всіх платформах у всіх видах, дає можливості закривати сайти, дає можливості блокувати доступ до інтернету, дає можливості контролювати всі сім-картки, які мають продаватися виключно з паспортом, а це значить, що можна відстежити будь-яку людину, яка на форумах, на блогах, навіть з мобільного телефону пише щось погане про владу. Це «погане» можна буде назвати за потреби або екстремізмом, або наклепом, або образою правоохоронних органів, або образою суддів», – розповів Радіо Свобода директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.

Ухвалені Верховною Радою у четвер документи набудуть чинності після того, як їх підпише Президент. Сайт парламенту повідомляє, що вони вже передані президенту на підпис.

Тим часом медійні організації звернулися до Віктора Януковича з вимогою ветувати скандальні нововведення. Відповідне звернення уже підписали Незалежна медіа-профспілка, Національна спілка журналістів та Комісія з журналістської етики. Як ідеться в їхній спільній заяві, «зазначеним законом де-факто запроваджується цензура».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.