Проффесіонали збільшують соціальні виплати дефіцитом бюджету |
Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник голови Секретаріату Президента Арсеній Яценюк.
«Уряд пропонує підвищити соціальні стандарти за рахунок надзвичайно суттєвого збільшення дефіциту держави. Таке збільшення дефіциту держбюджету е неприпустимим на сучасному розвитку української економіки», - сказав Яценюк.
Яценюк нагадав, що при підписанні закону про держбюджет глава держави чітко зазначив на необхідності утримання макроекономічної стабільності, яка виражається, в тому числі, і в утримані дефіциту на рівні 2%. При цьому він зазначив, що було прийнято взаємопогоджувальне рішення щодо збільшення дефіциту до 2,6%. «Але за останньою пропозицією уряду фактично дефіцит пропонується збільшити на 2,6 млрд. грн., тобто ми переходимо пороговий показник 3%», - сказав Яценюк.
За словами Яценюка, така політика навряд чи буде прийнятною. При цьому він зазначив, що Секретаріат Президента разом з урядом знайде порозуміння в частині можливості фінансування соціальних видатків не за рахунок збільшення боргової ями.
«Не є припустимим фінансування за рахунок збільшення дефіциту державного бюджету, і ми переконані в тому, що будемо слугувати уряду хорошими помічниками, тому що вже зараз президентський Секретаріат чітко пропонує додаткові джерела, які були заіндексовані в проекті, який подавався до Верховної Ради, і одним із основних таких джерел є прибутковий податок з громадян», - сказав Яценюк.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів підвищив видатки на соціальні виплати, більше ніж передбачалося постановою Верховної Ради та пропозиціями Президента.
Від “Аратти”: сьогодні, відкриваючи засідання уряду прем'єр публічно наголосив на неабияких позитивних показниках економіки, і мовляв, саме це надало можливість збільшити соціальні виплати.
Проте, дії уряду логічно не відповідають заявам першої особи. Бо вдаватися до зростання дефіциту бюджету доводиться тільки тоді, коли економіка знаходиться не у стані зростання, а падіння. Тоді надходжень від податків та відрахувань у державні соціальні фонди не вистачає для покриття означених виплат і фонди мусять вдаватися до бюджетних запозичень. Як правило, це - інфляційні емісії. Тобто, викид в обіг грошової маси, яка не підкріплена товарами та послугами.
Отже, як бачимо, команда проффесіоналів під проводом Януковича-Азарова, яка нагамагається перетворити всю Україну у ВЕЗ “Донбас” продовжує “великий дерибан”, доводячи економіку до стагнації, а громадян - до зубожіння. Бо інфляційні папірці-фантики не зроблять пенсіонера і інваліда заможнішим, а зроблять всіх нас разом біднішими.
“Після нас - хоч потоп!” - це мабуть найактуальніше гасло “більшовиків” сьогодні. Проте, за це, нажаль розраховуватися доведеться нам із вами і нашим дітям.