Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Через дії влади на митниці може подорожчати пальне

Економіка 7287 переглядів

Опубліковано - 14.02.2014 11:37 | Всі новини | Версія для друку

Через дії влади на митниці може подорожчати пальне
Через дії влади на митниці може подорожчати пальне
В останні кілька днів проблеми з розмитненням виникли у деяких великих нафтотрейдерів. Експерти та учасники ринку не виключають, що це призведе до чергового підвищення цін на АЗС.

Як пише в сьогоднішньому випуску видання «Комерсант-Україна», проблеми виникли в української дочірньої компанії румунської Rompetrol, Білоруської нафтової компанії, а також у групи «Континіум» (мережа WOG).

Джерело в «Континіумі» повідомило виданню, що проблеми на митниці можуть спричинити подорожчання нафтопродуктів найближчим часом орієнтовно ще на 15-20 коп. за літр. Нагадаємо, з кінця січня паливо на АЗС уже подорожчало в середньому на 20-30 коп./л - таким чином ринок відреагував на девальвацію гривні.

Не підвищувалися ціни тільки у вітчизняних нафтопереробних заводів, але їхня частка дуже мала, щоб вплинути на ринок.

Влада вважає, що підстав для таких драматичних заяв немає. Офіційно у Міністерстві доходів і зборів ситуацію не коментують. Але джерело в міністерстві повідомило, що перевірки не носять масового характеру.

Разом із тим, проблеми на митниці торкнулися далеко не всіх імпортерів.

У свою чергу, директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн зазначає, що у нафтотрейдерів виникають й інші проблеми. «Загальну ситуацію погіршують нові правила купівлі валюти, що виникли після ухвалення постанови Нацбанку №49, яка призводить до затримок під час розрахунків. Багато трейдерів працюють на умовах передоплати та з високою швидкістю обігу коштів»,- зазначив експерт.

Разом із тим, експерти розходяться в своїх прогнозах дефіциту палива. Деякі вважають, що проблема буде знята, як тільки закупівлі відновляться, інші - що нафтотрейдери своїми заявами просто намагаються обґрунтувати подальше зростання цін, яке має припинитися після стабілізації валютного курсу.

Як повідомлялося раніше, оператори ринку нафтопродуктів звернулися до Нацбанку, Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі з вимогою терміново внести необхідні зміни до ухваленої Нацбанком постанови №49, що обмежує проведення окремих валютних операцій. Зокрема, як вихід оператори пропонують зарахувати нафтопродукти до товарів, на які не поширюється дія зазначеної постанови. Станом на 13 лютого в мережі АЗС ціни на бензин і ДТ підвищилися порівняно з 12 лютого на 5-10 копійок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.