Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рішення про провадження у Міжнародному кримінальному суді ухвалить прокурор

Світ навколо нас 5096 переглядів

Опубліковано - 25.02.2014 22:16 | Всі новини | Версія для друку

Рішення про провадження у Міжнародному кримінальному суді ухвалить прокурор
Рішення про провадження у Міжнародному кримінальному суді ухвалить прокурор
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі не зобов’язаний брати до уваги звернення України щодо притягнення до відповідальності найвищих посадових осіб цієї держави, повідомив сьогодні Радіо Свобода речник суду Фаді Ель-Абдалла.

Він нагадав, що Україна не ратифікувала установчих документів Міжнародного кримінального суду.

Але, сказав речник, Міжнародний кримінальний суд усе ж може розслідувати обвинувачення про вбивства протестувальників на Майдані навіть за умови, що Україна ще не ратифікувала Римського статуту МКС.

При цьому МКС самостійно визначить імена підозрюваних, беручи до уваги факти злочинів, якщо візьме до розгляду звернення України.

За словами, станом на вечір цього дня в Міжнародному кримінальному суді ще офіційно не отримували звернення України, тому на цей час суд не має юрисдикції у справі про злочини проти людяності в Україні і розслідування ще не починали.

Лише отримавши офіційне звернення від України, судова прокуратура вирішуватиме розпочинати слідство чи ні, сказав речник. Але якщо прокурор МКС вирішить відкрити слідство, то зможе використовувати всю інформацію, яку матиме у своєму розпорядженні.

Зокрема, прокурор може подавати запит про сприяння до українських органів або співпрацювати з будь-якими органами чи установами, які зможуть допомогти з розслідуванням. Проте, зрештою, про надійність доказів і те, чи подавати їх суддям, вирішуватиме саме прокурор.

Рішення стосовно українського звернення повністю залежить від прокурора і може бути схвалене лише після того, як Україна офіційно передасть судові юрисдикцію у цій справі, ще раз наголосив Фаді Ель-Абдалла.

Верховна Рада звернулася сьогодні до Міжнародного кримінального суду із закликом встановити і притягти до відповідальності найвищих посадових осіб України, зокрема, Віктора Януковича, за злочини проти людяності під час мирних акцій протесту громадян із 30 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. За заяву про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду у справі про вчинення злочинів проти людяності найвищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків і масових убивств українських громадян, проголосували 324 народні депутати.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.