Після виконання угоди про асоціацію ЄС має надати Україні перспективу членства |
Це випливає з його слів під час виступу в Європпарламенті у Страсбурзі пізно увечері 10 березня.
Зокрема, Фюле, звертаючись до Європарламенту, нагадав, що деякі партнери ЄС , серед яких і Україна, в межах Східної політики сусідства "чітко визначили свої євроінтеграційні устремління".
"Ми занадто довго чекали, яким чином це відобразити і як на це відповісти. На недавньому засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ під час дискусії про Україну прийнято рішення, що Угода про асоціацію та глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі - це не кінцева мета співробітництва України та ЄС. Це - важлива подія, тому що тільки в дусі статті 49 Лісабонського договору ми зможемо використовувати всі переваги Угоди про асоціацію", - заявив Фюле.
Як відомо, 8 березня президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив, що ЄС вирішив негайно підписати політичні розділи угоди про асоціацію з Україною.
Раніше президент Європейської ради Герман Ван Ромпей заявив, що глави держав та урядів країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення якнайскоріше підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до проведення виборів президента, які мають відбутися 25 травня.
Як повідомлялося раніше, 21 листопада 2013 року Кабінет міністрів України своїм рішенням призупинив підготовку до підписання цього документу. Згодом тодішній прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.
2 березня Кабінет міністрів відновив роботу над угодою про асоціацію з ЄС.