Росія очікувано ветувала резолюцію Ради безпеки ООН про невизнання кримського “референдуму” |
Росія наклала вето на проект резолюції про незаконність кримського референдуму. Підтримали запропонований США документ 13 з 15 країн-членів Ради безпеки ООН.
Несподіванкою стала позиція Китаю. Пекін під час голосування утримався, хоча раніше всі резолюції щодо Сирії ветував синхронно з Москвою. Інші учасники Радбезу засуджують і військову присутність Росії в Криму, і підтримку референдуму як такого, що веде до сепаратизму, повідомляє 5 канал.
Однак, Москва і надалі наполягає, що Крим, нібито, намагається змінити свій статус абсолютно законно.
Віталій Чуркін, представник Росії в ООН: "Мы не оспариваем принцип территориальной целостности государств, он, безусловно, очень важен. Понятно и то, что реализация права на самоопределение в виде отделения от существующего государства – это неординарная мера, применяемая тогда, когда дальнейшее совместное существование в рамках одного государства становится невозможным. Осуществление права народов на самоопределение, в большинстве случаев, оно осуществлялось без согласия центральных властей государств".
Саманта Пауер, представник США в ООН: "Ми багато разів, під час кожної зустрічі Радбезу, чули про важливість історії. Ми чули, зокрема, про розгром відважних демократів в Угорщині 1956-го року, про темний вітер, що розвіяв мрії чехів у 1968-му. Ми все ще маємо час і спільну силу, щоби подбати, щоби минуле не повторилося. Російська федерація має право ветувати резолюцію, але вона не може накласти вето на правду.
Як ми знаємо, слово "правда" має особливе значення для Росії. Так називалася провладна газета радянського режиму. Але шукати правду у "Правді" було годі. Так само й жодної правди нема у позиції Росії щодо Криму та України".
Постійний представник США в ООН Саманта Пауер вважає, що ізольована Росія, ветувавши резолюцію по Україні в Раді Безпеки ООН, поставила себе за межі міжнародних норм. Так американський посол прокоментувала голосування проекту резолюції по Україні.
"США запропонували цю резолюцію в дусі примирення і бажання миру, верховенства права, визнання фактів і виконання зобов’язань цієї Ради просувати і захищати стабільність. В момент прийняття рішення тільки одна рука піднялася проти цих принципів. Росія, ізольована, на самоті, заблокувала резолюцію так само, як вона заблокувала українські кораблі і міжнародних спостерігачів. Росія поставила себе за межі тих міжнародних норм, які ми розвивали для того, щоб вони служили кращою основою для мирних відносин між державами ", - заявила Пауер .