В ЄС вважають, що самопроголошена влада перетворює Крим на один з найнебезпечніших регіонів світу |
Про це йдеться у заяві посла ЄС.
«Відтоді, як озброєні люди захопили будівлю парламенту й уряду Криму в Сімферополі 27 лютого, все більша кількість громадян України стали жертвами серйозних порушень прав людини. Помічені порушення включають насильницькі зникнення, жорстоке поводження і катування, насильницькі напади на журналістів, обмеження свободи ЗМІ, свободи пересування й свободи на мирні зібрання», – йдеться в заяві.
Посол ЄС також засудив убивство українського військового і поранення кількох інших вчора під час атаки на українську військову частину в Сімферополі.
Крім того, Томбінський закликає розслідувати загибель представника кримськотатарської спільноти, тіло якого знайшли зі слідами тортур.
«Осіб, яких було викрадено, слід негайно звільнити, без будь-яких додаткових умов. Йдеться про Андрія Щекуна, Анатолія Ковальського, його сина Сергія Ковальського, Михайла Вдовиченка, Станіслава Поліщука, Олексія Гриценка, Наталю Лук’янченко та Сергія Супруна, Ярослава Пілунського, Сергія Грузінова, а також кількох українських військовослужбовців, які, за повідомленнями, були викрадені за останні години», – наголошує Томбінський.
Він рішуче засудив «ці випадки насильницьких зникнень людей, які перетворюють Крим під самопроголошеною владою на один з найбільш небезпечних регіонів світу».
Голова представництва ЄС також висловив серйозне занепокоєння ситуацією зі свободою вираження поглядів і свободою медіа в Криму.
«Кілька українських загальнонаціональних телеканалів було виключено з ефіру; журналісти стали мішенню систематичної кампанії насильницьких нападів. Незалежні спостерігачі заявляють про понад 75 порушень свободи ЗМІ», – заявив Томбінський.
«Свобода мирних зібрань зазнала драматичного погіршення. Агресивні групи силою розігнали людей, які мирно виступали за єдність України. Надзвичайно важливим є повне шанування прав етнічних груп у Криму, зокрема кримськотатарської спільноти, для якої Крим століттями був батьківщиною», – мовиться в заяві.
Томбінський також закликав надати негайний необмежений доступ до Криму міжнародним спостерігачам за ситуацією з правами людини, зокрема з Ради Європи, ОБСЄ й ООН.