Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні частішають випадки інсультів на тлі стресових ситуацій

Охорона здоров`я 21020 переглядів

Опубліковано - 20.03.2014 04:30 | Всі новини | Версія для друку

Президент Всеукраїнської асоціації боротьби з інсультами професор Микола Поліщук
Президент Всеукраїнської асоціації боротьби з інсультами професор Микола Поліщук
Лікарі радять українцям менше дивитися тривожні телепередачі, переключати думки на щось інше, піклуватися про себе і своїх близьких, а також регулярно приймати заспокійливе.

Багато людей, особливо старшого віку, які багато часу протягом дня приділяють перегляду новин про тривожні події в країні, телетрансляціям з гарячих точок, можуть отримати інфаркт або інсульт.

"Емоційний фактор є одним з пускових механізмів розвитку як інфарктів, так і інсультів", - вважає президент Всеукраїнської асоціації боротьби з інсультами професор Микола Поліщук.

"В Україні щорічно мозковими інсультами захворює 105-110 тисяч осіб. Основні причини - гіпертонічна хвороба, неконтрольоване артеріальний тиск, пороки серця, діабет та тютюнопаління. 35-36% пацієнтів з інсультами мають вік до 60 років", - додав професор.

"Сьогодні складно навести конкретні дані, що відображають ситуацію із захворюваністю останніх місяців, однак можна однозначно сказати, що інсульти на тлі стресових ситуацій трапляються у людей більш молодого віку", - сказав Поліщук.

"Звичайно, людина не може бути байдужим до подій, сприймати інформацію відсторонено, але необхідно намагатися уникати емоційних перевантажень. Людям старшого віку, що страждають артеріальною гіпертензією, раджу менше дивитися тривожні телепередачі, переключати думки на щось інше, піклуватися про себе і своїх близьких. І не забувати регулярно приймати гіпотензивні та заспокійливі препарати", - зазначив він.

"Незалежно від того, брав участь осіб в подіях або ж дивився їх по телевізору, він все одно відчуває на собі їх вплив, - каже Людмила Боброва, практикуючий психолог, член Української спілки психологів та психотерапевтів. - Багато людей сьогодні знаходиться в стані стресу або в постстресовому синдромі. Вони відчувають тривогу, яку не можна передати словами і пояснити, депресивні стан, у них загострився страх смерті і страх за майбутнє близьких. Люди, які в дитинстві пережили війну, і люди, чиї родини стикнулися з війною (Афганістан, Нагірний Карабах, Осетія, Абхазія та ін. гарячі точки) особливо гостро переживають цю ситуацію. У ці важкі дні кожен в душі пережив свій Майдан, свою внутрішню конфронтацію".

"Це відбилося і на атмосфері в сім’ях. Деякі сім’ї згуртувалися, стали міцнішими, стиснулися в один "куркуль". Інші, навпаки, стали слабшими, занурилися в атмосферу роздратування, конфліктів. Особливо чутливі до всього діти. Навіть якщо батьки захищають їх від того, що відбувається, від потоку негативних новин, діти відчувають загальну атмосферу тривоги, чують від дорослих тривожні новини, відчувають недомовки. У дітей почастішали неврози, панічні атаки, безсоння, тривожні стани, що виражаються по-різному - від агресії до безпричинної плаксивості", - зазначила психолог.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.