Аратта - На головну

9 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Парламент ухвалив Заяву про гарантії прав кримськотатарського народу в Україні

Влада 4973 перегляди

Опубліковано - 20.03.2014 12:50 | Всі новини | Версія для друку

Парламент ухвалив Заяву про гарантії прав кримськотатарського народу в Україні
Парламент ухвалив Заяву про гарантії прав кримськотатарського народу в Україні
Верховна Рада ухвалила Заяву щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української держави.

За відповідну постанову проголосували 283 народних депутатів із 309, зареєстрованих у сесійні залі.

У Заяві наголошується, що, спираючись на цілі та принципи, проголошені у статтях 3, 11, 15 Конституції України, та статтю Статуту Організації Об’єднаних Націй, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, а також Віденську декларацію, Верховна Рада України, зокрема, заявляє, що Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України.

Також Україна гарантує захист та реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави.

Крім того, Україна визнає Меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу та Курултай як вищий представницький органі кримськотатарського народу.

Верховна Рада України заявляє про свою підтримку Декларації ООН про права корінних народів.

Парламент доручив Кабінету міністрів терміново подати проекти законів, нормативно-правових актів України, які визначають та закріпляють статус кримськотатарського народу як корінного народу України. Зазначається, що розробка проектів відповідних законів та нормативно-правових актів відбуватиметься шляхом консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу у тісній співпраці зОрганізацією Об’єднаних Націй, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою Європи відповідно до міжнародного права і стандартів забезпечення прав людини, корінних народів та національних меншин.

Також Верховна Рада доручила уряду розробити практичні механізми взаємодії між органами виконавчої влади України та Меджлісом кримськотатарського народу.

«Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних та соціальних прав, громадянських свобод, громадян України, які проживають в АР Крим різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються внаслідок проведення антиконституційного референдуму в АР Крим», - наголошується у заяві.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.