Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські морські піхотинці залишають Феодосію

Захист держави Регіон: Автономна республіка Крим 6606 переглядів

Опубліковано - 26.03.2014 11:23 | Всі новини | Версія для друку

Українські морські піхотинці залишають Феодосію
Українські морські піхотинці залишають Феодосію
Феодосійські морські піхотинці двома колонами виїхали на материкову частину України.

Передислокація відбувається під тиском російських військових, які в понеділок вранці штурмом взяли військове містечко морської піхоти ВМС України у Феодосії. Доля командира і замполіта батальйону, які були викрадені після штурму, досі невідома.

Офіційного наказу Генштабу Збройних Сил про передислокацію, як кажуть українські військові, все ще немає, але феодосійські морські піхотинці таки почали перебиратися на материк. Передислокація відбувається під тиском російських військ і місцевої влади Криму, повідомив Радіо Свобода представник кримського медіа-центру Міноборони України Руслан Семенюк. У понеділок і вівторок, за його словами, Феодосію покинуло 130 морських піхотинців.

«Вони розташувалися у Генічеську. Доїхали нормально. Дехто з родинами…Є ще охочі переїхати, але їх небагато»,– сказав Руслан Семенюк.

Решта – вирішили або взагалі звільнитися з армії, або перейти на службу в російські війська. Ті, хто перейшов на бік росіян нині наводять лад у зруйнованій під час штурму частині. У понеділок о пів на п´яту ранку російські військові, застосовуючи світло-шумові гранати і гелікоптери, прорвалися на територію бригади морської піхоти ВМС України у Феодосії.

«БТРами вибили ворота КПП та автопарку, зламані сейфи, розтрощені кабінети, на вікнах та стелях сліди від куль, горіла казарма на першому поверсі», – повідомив Руслан Семенюк.

80 піхотинців після штурму були затримані росіянами і фактично у якості полонених доставлені на територію феодосійського морського порту. Згодом половину людей відпустили, решту пообіцяли звільнити за умови примусового вивезення з Криму офіцерів української військової частини. За словами Руслана Семенюка, досі невідомою лишається доля викрадених після штурму командира і замполіта частини.

За інформацією джерел Радіо Свобода, під час штурму українські військові були беззбройні, оскільки перед тим зброю під тиском росіян опечатали на складах. До того ж росіянам було відомо про заплановане на вівторок виведення українських морпіхів із Феодосії, утім вони все одно вдалися до штурму.

Керченських морпіхів «поки не виганяють»

Уже спакували речі і фактично сидять на валізах і керченські морські піхотинці. Як розповів Радіо Свобода заступник командира військової частини А-0669 Олексій Нікіфоров, днями родини військовслужбовців завантажили меблі та побутову техніку у вантажівку і відправили на материк, туди, де мешкають родичі. Загалом виїжджатимуть ті, кого з Кримом ніщо, окрім військової служби, не пов´язує.

Одне з питань, яке нині турбує Олексія Нікіфорова – передислокування стосуватиметься тільки людей або військових частин? Адже постає проблема військових архівів, які вже незабаром будуть просто спалені. В керченському батальйоні морської піхоти зберігаються документи із 98-го року. Це означає, що у разі втрати архіву українським військовим ніде буде брати довідки на отримання пенсій чи то соціальних виплат.

Що стосується військовї техніки і приміщень військових частин, за рішенням самопроголошеної влади Криму усе майно буде націоналізоване і фактично в українських казармах господарюватимуть росіяни. Щоправда трофеїв «на ходу» в них небагато.

«У мене із сорока БТРів змогли б поїхати у кращому випадку вісім…Це вже хай політики ділять, як у 93-му ділили Чорноморський флот», – каже Олексій Нікіфоров.

Наразі ж, за словами заступника командира батальйону керченських морпіхів, в його частині усе спокійно.

«Нас поки ніхто не виганяє», – розповідає Олексій Нікіфоров.

Питання із російськими військовими, які кілька днів тому підняли над частиною російський прапор, тут намагаються вирішувати «у дипломатичному руслі».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.