У Раді Європи пояснили Путіну, що мова російської нацменшини в Україні його захисту не потребує |
Про це йдеться у заяві Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов і мов меншин.
"Що стосується російської мови, то більшість зобов’язань, обраних Україною в рамках Хартії, виконані або частково виконані. Разом з тим, деякі зобов’язання в рамках Хартії все ще мають бути реалізовані для білоруської, болгарської, кримсько-татарської, гагаузької, німецької, грецької, угорської, молдавської, польської, румунської та словацької мов, а також ідиш", - йдеться в заяві.
Також підкреслюється, що захист мов меншин в Україні залишається на високому рівні, при цьому останнім часом були відзначені деякі поліпшення відносно використання мов меншин у ЗМІ.
Що стосується російської мови, то, на думку експертів, певні недоліки є в питаннях використання російської мови в судовій системі та в органах влади. Разом з тим, що стосується інших мов меншин, то тут потрібні поліпшення.
Так, незважаючи на наявність національних шкіл, де викладання ведеться українською та мовою меншин, комітет зазначає, що навчання існує всіма мовами меншин, захист яких взяв на себе Київ у рамках Хартії. Крім того, згідно із заявою, за винятком російської, угорської та румунської мов інші мови меншин не використовуються місцевими та регіональними органами влади.
Експерти також відзначили, що використання російської мови в судових органах є, в цілому, задовільною, чого не можна сказати про решту 12 мов меншин.
Крім того, експерти зазначили, що закон про мови, який викликав велику увагу політиків та засобів масової інформації, в основному використовувався для російської мови, але не застосовувався для захисту інших мов меншин.
Як повідомлялося раніше, РФ заявляла про утиски російськомовного населення в Україні.
Зі спростуванням таких заяв виступила низка посадовців.