Аратта - На головну

27 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Раді Європи пояснили Путіну, що мова російської нацменшини в Україні його захисту не потребує

Світ навколо нас 4817 переглядів

Опубліковано - 2.04.2014 14:08 | Всі новини | Версія для друку

У Раді Європи пояснили Путіну, що мова російської нацменшини в Україні його захисту не потребує
У Раді Європи пояснили Путіну, що мова російської нацменшини в Україні його захисту не потребує
У Раді Європи ввважають, що Україна виконала практично всі зобов’язання щодо захисту російської мови, як мови національної меншини.

Про це йдеться у заяві Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов і мов меншин.

"Що стосується російської мови, то більшість зобов’язань, обраних Україною в рамках Хартії, виконані або частково виконані. Разом з тим, деякі зобов’язання в рамках Хартії все ще мають бути реалізовані для білоруської, болгарської, кримсько-татарської, гагаузької, німецької, грецької, угорської, молдавської, польської, румунської та словацької мов, а також ідиш", - йдеться в заяві.

Також підкреслюється, що захист мов меншин в Україні залишається на високому рівні, при цьому останнім часом були відзначені деякі поліпшення відносно використання мов меншин у ЗМІ.

Що стосується російської мови, то, на думку експертів, певні недоліки є в питаннях використання російської мови в судовій системі та в органах влади. Разом з тим, що стосується інших мов меншин, то тут потрібні поліпшення.

Так, незважаючи на наявність національних шкіл, де викладання ведеться українською та мовою меншин, комітет зазначає, що навчання існує всіма мовами меншин, захист яких взяв на себе Київ у рамках Хартії. Крім того, згідно із заявою, за винятком російської, угорської та румунської мов інші мови меншин не використовуються місцевими та регіональними органами влади.

Експерти також відзначили, що використання російської мови в судових органах є, в цілому, задовільною, чого не можна сказати про решту 12 мов меншин.

Крім того, експерти зазначили, що закон про мови, який викликав велику увагу політиків та засобів масової інформації, в основному використовувався для російської мови, але не застосовувався для захисту інших мов меншин.

Як повідомлялося раніше, РФ заявляла про утиски російськомовного населення в Україні.

Зі спростуванням таких заяв виступила низка посадовців.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Російське духовенство завжди навчало паству свою не пізнавати і любити Бога, а тільки боятися чортів, яких воно ж і розплодило зі своїми попадями ”
Василь Ключевський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.