Аратта - На головну

27 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія доліталася: ІСАО підтверджує виключне право України здійснювати аеронавігаційне обслуговування над Чорним морем

Світ навколо нас 5052 перегляди

Опубліковано - 16.04.2014 07:45 | Всі новини | Версія для друку

Сімферопольський аеропорт має всі шанси повторити долю аеропорту Сухумі
Сімферопольський аеропорт має всі шанси повторити долю аеропорту Сухумі
Право здійснювати аеронавігаційне обслуговування в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем у межах Сімферопольського району польотної інформації належить виключно Україні.

Росія не має жодної законної підстави захоплювати цей повітряний простір і втручатись у діяльність органів обслуговування повітряного руху України.

Таку позицію Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) вкотре підтверджено в ході перемовин між представниками України та Російської Федерації щодо стану безпеки польотів у повітряному просторі над Кримом і відкритим морем, який перебуває під юрисдикцією України. Перший раунд перемовин відбувся 8 квітня 2014 року в Європейському та Північноатлантичному бюро ІСАО в Парижі.

Серйозною загрозою для безпеки польотів є протиправне захоплення Росією радіочастотного спектру української держави, використання не за призначенням аварійної частоти 121.5 мГц та несанкціонований вихід сторонніх осіб в радіоефір на робочих частотах секторів Одеського та Дніпропетровського центрів організації повітряного руху. Україна офіційно звинувачує Російську Федерацію в порушеннях нею низки міжнародних, багатосторонніх та двосторонніх договорів, а також положень Європейського аеронавігаційного плану (DOC7754), положень Додатків 2, 11 та 15 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію (1944 рік), DOC7910.

Росія зухвало ігнорує принципи встановлення меж районів польотної інформації (РПІ), викладені в Чиказькій конвенції та Додатках до неї. Така поведінка з точки зору міжнародного права є неприпустимою і класифікується як відкритий тероризм не тільки проти України, але й проти міжнародної авіаційної спільноти.

Позиція представників Російської Федерації ґрунтується лише на безпідставних припущеннях про технічні проблеми, які нібито має Україна через недотримання принципу 70-х років минулого сторіччя – «Бачу, чую, керую». Росію обурює, що Украерорух забезпечує аеронавігацію над Чорним морем із Дніпропетровського та Одеського центрів організації повітряного руху. Така «серйозна» підстава фактично піратського захоплення Російською Федерацією міжнародного повітряного простору, який ніколи їй не належав і належати не буде, викликала щирий подив не тільки української делегації, а й секретаріату ІСАО.

Украерорух як національний провайдер аеронавігаційного обслуговування України офіційно заявив, що його підрозділи не припиняли і продовжують на високому якісному рівні здійснювати обслуговування повітряного руху у міжнародному повітряному просторі в межах Сімферопольського РПІ, де відповідальність за безпеку польотів ІСАО делегувала Україні, базуючись на міждержавних домовленостях та міжнародному повітряному праві. Злочинні спроби Російської Федерації у односторонньому порядку анексувати цей повітряний простір, прикриваючись принципами колишнього СРСР, не можуть бути підставою для зміни повітряних кордонів Чорноморського регіону.

ІСАО дуже чітко підтвердила, що приймати рішення, з якого центру та якими технічними засобами здійснювати аеронавігаційне обслуговування в Сімферопольському РПІ, належить виключно Україні. Це доволі безапеляційна крапка першого раунду перемовин України й Росії під егідою ІСАО в Парижі, результати якого дають підстави Украероруху розраховувати на досить жорстку позицію ІСАО щодо вторгнення Російської Федерації у сферу компетенції України в повітряному просторі, що матиме невідворотні наслідки для російської аеронавігації та авіакомпаній Росії, - йде мова в прес-релізі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух».


Про те, якими можуть бути ці наслідки, нескладно здогадатися хоча б по ситуації навколо занедбаного аеропорту абхазького Сухумі, в якому вже більше десятка років не приймають і не відправляють ніякі рейси. Навіть російські авіакомпанії побоюються санкцій за польоти в невизнані території: якщо їх виконувати, можна повністю позбутися прав доступу в міжнародний повітряний простір, зазначає білоруський сайт by24.org.

На сьогодні єдиними авіакомпаніями, що виконують рейси до Криму, є російські "Аерофлот", S7 і UTair, однак вони навряд чи захочуть заради Криму позбутися своїх міжнародних напрямків. Втім, навіть створення напівлегальної так званої "кримської авіакомпанії", яка виконуватиме польоти лише за цим напрямком і не стане претендувати на вхід у повітряний простір Європи, проблему з авіацією в Криму не вирішить: у разі захоплення Росією управління повітряним простором над українським півостровом для зльотів і посадок в Сімферополі, міжнародні санкції в галузі цивільної авіації можуть бути застосовані вже проти всієї Росії та її авіакомпаній в цілому.

Аналітики вважають, що навряд чи Росія відмовиться від польотів за всіма міжнародними маршрутами, поставок запчастин для літаків Boeing і Airbus, а також лізингу та техобслуговування своїх імпортних літаків за кордоном лише заради виконання рейсів до Криму. Таким чином, аеропорт «Сімферополь» найближчим часом має всі шанси перетворитися на ще одну покинуту повітряну гавань.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.