![]() |
Майже 60% українців вважають, що заворушення на cході організовують спецслужби РФ |
Більшість українців вважають, що за протестами на сході України стоять російські спецслужби, про це свідчать дані опитування соціологічної групи Рейтинг.
На питання, хто стоїть за протестами на сході України, 59% опитаних українців відповіли, що це російські спецслужби, 42% - оточення колишнього президента Януковича, 25% - місцеві олігархи, 23% - Партія регіонів, 22% - місцеві жителі, які незадоволені політикою нової влади. Радикальні націоналістичні організації вважають причетними до протестів 13%, західні спецслужби - 5%, українські спецслужби - 2%, решта - 2%, не визначилися з відповіддю 11%.
У регіональному розрізі жителі західного, центрального і північного регіонів переважно вважають, що за протестами стоять російські спецслужби й оточення колишнього президента Януковича. У цих регіонах, а також на сході та півдні вважають також причетним Партію регіонів. Причетність місцевих олігархів до протестів частіше відзначали жителі заходу, півночі і сходу країни. Разом з тим, близько третини опитаних на сході, півдні та майже 50% на Донбасі вважають, що до протестів причетні місцеві жителі, незадоволені політикою нової влади.
Як повідомлялося, у питанні, як повинна діяти українська влада з протестувальниками, що закликають до виходу окремих регіонів зі складу України, 40% вважають, необхідно вести переговори, задовольнити частину вимог, але при цьому регіон повинен залишитися у складі України. 35% опитаних підтримують жорсткі дії та застосування зброї, якщо потрібно, 15% - за надання права місцевим жителям самим визначати долю регіону.
Жорсткі дії української влади підтримує половина жителів півночі і заходу та близько 40% жителів центру. Переговори зі збереженням регіону у складі України підтримують майже половина жителів півдня і сходу. На Донбасі майже половина опитаних за те, щоб місцеві жителі самостійно визначали долю регіону.
Дослідження проводилося 25-30 квітня 2014 року у форматі особистого інтерв’ю. Опитано 2 тисяч респондентів .
Похибка репрезентативності дослідження не більше 2,2%