Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Лідер рейтингу «європейськості» Порошенко, антилідер – Симоненко

Вибори-2014 7630 переглядів

Опубліковано - 20.05.2014 12:17 | Всі новини | Версія для друку

Лідер рейтингу «європейськості» Порошенко, антилідер – Симоненко
Лідер рейтингу «європейськості» Порошенко, антилідер – Симоненко
Серед кандидатів на посаду Президента України найбільше відповідає критеріям європейського лідера Петро Порошенко.

Такого висновку дійшли дослідники, які оцінювали кандидатів на прохання Інституту світової політики. Водночас фахівці наголошують – такий їхній висновок не означає, що в них немає претензій до Порошенка.

Із двох десятків зареєстрованих Центрвиборчкомом кандидатів Інститут світової політики обрав 8 найпопулярніших – тих, хто за результатами соцопитувань має шанс подолати так званий психологічний бар’єр у 4%. До цього списку увійшли Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Михайло Добкін, Олег Ляшко, Анатолій Гриценко та Ольга Богомолець. Оцінювали їх за критеріями наявності європейського мислення та політичної культури, досвіду діяльності у сфері євроінтеграції та за рівнем використання кандидатом «чорного піару».

«Перше місце посів Петро Олексійович Порошенко. Друге місце – Анатолій Степанович Гриценко. Третє місце – Ольга Богомолець, а Юлія Тимошенко опинилася на четвертому», – розповів про результати проекту журналіст, експерт з питань євроінтеграції Сергій Сидоренко.

Водночас, ставлячи Порошенка на перше місце у рейтингу, експерти розкритикували політика за роботу на посаді керівника міністерства економічного розвитку в ті часи, коли уряд очолював Микола Азаров. На думку фахівців, тоді це відомство не завжди знаходило спільну мову із Світовою організацією торгівлі, що призводило й до непорозумінь із ЄС.

Експерти – заручники рекламної кампанії стосовно великої підтримки Порошенка?

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала, до прикладу, поставив Тимошенко та Порошенку однакову кількість балів. На його думку, експерти здебільшого, користувались особистими симпатіями, що спричинило суб’єктивні результати на користь Порошенка.

«Усі чи багато з них стали скоріш за все заручниками рекламної кампанії стосовно великої підтримки Петра Порошенка. Подивимось, що буде 25 травня. І тому, той розрив був продиктований емоційним рішенням і підґрунтям, ніж реальним бажанням подивитися на європейськість чи не європейськість тих чи інших кандидатів», – вважає він.

Антилідером рейтингу «європейськості» став Петро Симоненко. Трохи відстав від нього Михайло Добкін. Водночас, у кандидата Сергія Тігіпка політичний напрям «трошки вищий від нейтрального у бік європейського, але він «на межі», і не є проєвропейським політиком, стверджують в Інституті світової політики.

Якщо людина претендує на те, щоб бути європейським політиком, додає Сергій Сидоренко, то вона повинна утримуватись від «чорного піару», чого, на його думку, не скажеш ні про Юлію Тимошенко, ні про Петра Порошенка. Водночас кандидатові варто знати кілька іноземних мов, щоб гідно спілкуватись з європейськими колегами. А такий плюс мають Порошенко, Гриценко та Богомолець, зазначає експерт.

Європейському президентові – європейське суспільство

Хто б не виграв вибори, важливо, щоб після них проєвропейські кандидати не почали з’ясовувати стосунки, як це було після 2004 року, наголошують експерти. А в європейського президента був також європейський уряд, команда і час для втілення реформ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2014»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.