![]() |
Житло у столиці ще більше віддалили від народу. Бо така сутність влади |
Експерти думають, що під кінець року вартість київських квартир у черговий раз може подвоїтися. Наступний стрибок ціни зроблять у травні, - стверджують фахівці.
За даними аналітиків будівельно-інвестиційної компанії Київ Житло-Інвест, сьогодні продаж квартир йде на 86 об’єктах. Однак тільки за лютий декілька забудовників збільшили вартість кв.м. на $100-500, пишуть Экономические известия.
Як повідомлялося, кількість житлових об’єктів, які продаються, у вересні 2006 р. знизилася в два рази. Протягом наступних місяців з продажу зникли одно- і двокімнатні квартири економ-класу, а до кінця грудня дефіцит пропозиції торкнувся й інших квартир в цьому класі.
У результаті з вересня середня ціна на первинному ринку у сегменті економ-класу піднялася на 20% — з $1,2 тис. за кв. м. до $1,5 тис. Експерти виділяють кілька причин подорожчання. Заступник голови правління девелоперської компанії НЕСТ Сергій Овчинніков говорить про подорожчання будматеріалів: "Середній показник подорожчання кв. м. у наших комплексах складає до $200. У відсотках виглядає страшно, але це цілком виправдана цифра".
За словами виконавчого директора Української будівельної асоціації Сергія Грабаря, "будівельники" переглядають свою цінову політику раз у три-чотири місяців: "Тому ціни завжди будуть рости стрибкоподібно - це закон економіки".
Однак за досвідом минулого року можна зробити висновок, що на ринку було створено штучний ціновий ажіотаж шляхом скорочення пропозиції. За словами директора будівельної компанії, який висловив бажання зберегти анонімність, у збільшенні цін чималу роль зіграла і містобудівна політика влади: "У 2006 році будівництво на більшості будмайданчиків було зупинено з різних приводів. Зараз будівельники намагаються компенсувати витрати на чиновників за рахунок підвищення цін".
Депутат Олексій Кучеренко не виключає, що в постійному підвищенні цін на житло зацікавлена визначена група осіб: "Держава самоусунулася і ніяк не впливає на існуюче положення на ринку".
Поки тенденція різкого підвищення цін торкнулася тільки 7% житла, але вже зараз аналітики Київ Житло-Інвест звертають увагу на те, що "у квітні-травні деякі компанії обіцяють збільшення вартості своїх об’єктів, переважно економ-класу, на 2-5%".
Торік ріст цін на первинному ринку склав 30-35%, а на вторинному - 70%.