Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


З серпня почне курсувати новий потяг «Говерла» сполученням Київ-Рахів

Економіка 9876 переглядів

Опубліковано - 10.07.2014 03:48 | Всі новини | Версія для друку

З серпня почне курсувати новий потяг «Говерла» сполученням Київ-Рахів
З серпня почне курсувати новий потяг «Говерла» сполученням Київ-Рахів
У першій декаді серпня почне курсувати потяг «Київ-Рахів» («Говерла»), який проходитиме через Фастів - Козятин - Вінницю - Хмельницький - Тернопіль – Чортків – Заліщики – Коломию – Делятин – Яремче – Ворохту – Ясіню.

Рішення про запровадження нового потягу "Київ-Рахів" було прийняте генеральним директором Укрзалізниці Борисом Остапюком 4 липня цього року.

Як повідомляє “Закарпаття-Онлайн”, упродовж останнього року ініціативна група у складі відомого політика, уродженця Рахівщини, а нині – голови Федерації роботодавців транспорту України Ореста Климпуша та громадського активіста Івана Шостака інтенсивно працювала над питанням призначення курсування поїзда сполученням Київ – Рахів. На адресу міністра інфраструктури України двічі надсилали відповідні звернення із залученням переконливих аналітичних матеріалів. Зрештою, востаннє зверталися й до Кабінету міністрів України.

Використавши ситуацію зі зміною генерального директора «Укрзалізниці», ініціативна група, до якої долучився Федір Гамор – заступник директора Карпатського біосферного заповідника (м. Рахів), який теж неодноразово звертався до урядовців з аналогічним питанням, ініціювала зустріч із новим генеральним директором Укрзалізниці Борисом Остапюком, щоб особисто викласти головному залізничнику країни суть питання та його соціально-економічну значимість. Ця ідея виправдала себе.

Зустріч з Борисом Остап’юком відбулася 4 липня. Головне питання зустрічі – призначення курсування поїзда «Говерла» Київ – Рахів через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Чортків, Заліщики, Коломию, Яремче, Ворохту, Ясіня. За задумом ініціативної групи цей поїзд повинен забезпечити Рахівщину, Яремчанщину, Покуття та південну частину Тернопілля зручним сполученням з Києвом. Цільовою територією для цього поїзда також будуть Тячівський, Верховинський, Косівський райони та частини Надвірнянського, Тлумацького, Путильського, Вижницького та Заставнівського районів.

Генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк схвально сприйняв ідею проекту і відзначив, що це буде добрим розв’язанням на перехідний період – до моменту запровадження руху сучасних рейкових автобусів та створення мережі пасажирських хабів. Добра обізнаність головного залізничника України із реальним станом залізничної інфраструктури в гірських районах Прикарпаття та Закарпаття, а також із транспортними проблемами тамтешніх мешканців неабияк посприяла ухваленню ним довгоочікуваного та вкрай необхідного рішення про призначення курсування поїзда Київ – Рахів.

Разом із Генеральним директором Укрзалізниці в зустрічі брали участь директор із організації пасажирських перевезень Євгеній Дихне та начальник Головного пасажирського управління Ігор Бреус, які уважно вислухали пропозицію ініціативної групи та висловили готовність щодо якнайшвидшого виконання доручення Бориса Остапюка – призначення курсування поїзда Київ – Рахів. Для подальшого координування проекту та співпраці у вирішенні технічних питань було призначено відповідальних осіб: від Укрзалізниці – Миколу Козака – першого заступника начальника Головного пасажирського управління, від ініціативної групи – Івана Шостака.

Принагідно ініціативна група обговорила з Борисом Остапюком подальші можливі кроки розвитку залізничного сполучення на Рахівщині, зокрема, про можливе відновлення пасажирського сполучення з Румунією через прикордонний залізничний перехід Берлибаш – Валя Вішеулуй. За умови реалізації таких перспектив Рахів стане залізничними воротами між Галичиною та Трансільванією.

Нагадаємо, що крізь Рахів проходить найкоротший залізничний маршрут між Львовом – столицею Галичини та Клужем – столицею Трансильванії. Відстані залізницею такі: Рахів – Клуж – 220 км, Рахів – Львів – 279 км; а загалом довжина маршруту Львів – Рахів – Клуж становить всього 499 км. Символічним є й те, що неподалік Рахова у селі Ділове розташований географічний центр Європи. З огляду на це, створення прямого залізничного сполучення було би важливим кроком у налагодженні контактів з Європою, як в глобальному значенні, так і в локальному – для комунікацій з історичною батьківщиною румунських громад України та українських громад Румунії. Адже тільки в Рахівському та Тячівському районах Закарпатської області проживає понад 32 тисячі румунів, а в Румунії українці становлять четверту за чисельністю етнічну спільноту після румунів, угорців та циганів, зокрема, понад 60% українців Румунії проживають у сусідньому з Рахівщиною повіті Марамуреш – понад 31 тис. осіб.

Початок курсування поїзда Київ – Рахів очікується у серпні, після завершення підготовчих робіт. Очікується, що з Києва потяг відправлятиметься о 17:08 та прибуватиме до Рахова об 11:05, а у зворотному напрямку відправлятиметься о 13:00 та прибуватиме до Києва о 7:00, пише Zaxid.net.

Спочатку потяг курсуватиме через день. Протягом двох місяців залізничники вивчатимуть попит на потяг, після чого буде ухвалено остаточне рішення про його рух.
Новопризначений потяг "Говерла" сполученням "Київ-Рахів" проходитиме через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Чортків, Заліщики, Коломию, Яремче, Ворохту, Ясіня. За задумом ініціативної групи, цей поїзд повинен забезпечити Рахівщину, Яремчанщину, Покуття та південну частину Тернопілля зручним сполученням з Києвом. Також запровадження цього потягу має сприяти активнішому розвитку туристичної сфери карпатського регіону.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.