Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Парламент ухвалив закон про реформування ГТС

Влада 4837 переглядів

Опубліковано - 14.08.2014 15:05 | Всі новини | Версія для друку

Парламент ухвалив закон про реформування ГТС
Парламент ухвалив закон про реформування ГТС
Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект щодо реформування системи управління єдиною ГТС України .

За проголосували 228 депутатів.

Згідно з законом ГТС не підлягає приватизації.

Згідно з поправками, газотранспортна система на може бути передана в управління лише за згодою парламенту.

"Мета закону - це мати ЄС і США як операторів української газотранспортної системи, де Україна контролює компанію і де власність на українську ГТС і українські газосховища залишаються за українською державою", - зазначив прем’єр Арсеній Яценюк, представляючи закон.

"Українська ГТС залишається на 100% державною власністю", - повідомив Яценюк про зміни, які були внесені до закону при підготовці до другого читання.
Українська держава оголошує публічний конкурс на залучення інвесторів щодо модернізації і експлуатації ГТС. такими інвесторами відповідно до закону можуть бути лише компаніях країн членів ЄС, які відповідно сертифіковані, або США.

Так звана операторська компанія контролюється виключно українською державою. 51% належить державі, 49% можуть отримати ЄС або США.

Також додано пункт про те, що при проведенні конкурсу компанія, яка є резидентом ЄС або США, зобов’язана розкрити всю інформацію щодо структури своєї власності і показати всіх бенефіціарів, які є власниками цієї компанії.

"Якщо компанія, яка виграла конкурс, приймає рішення щодо зміни своєї структури власності, то таке рішення може прийматися лише у випадку, якщо на це згоду дає українська сторона. Може статись так, що виграє компанія резидент ЄС, а потім зміниться структура власності, і під лейбою ЄС може бути власність наприклад країни-агресора", - сказав Яценюк.

Він додав, що компанія, яка управлятиме ГТС, раз на 5 років має додавати звіт, в тому числі в ВР.

"Ці додаткові вимоги навантажують проект. не стоїть черга, щоб інвестувати в українську ГТС, але ми маємо зробити кроки, щоб… ЄС був зацікавлений у збільшені транзиту газу через Україну, і відповідно ми заробляли більше коштів", - додав він

"Щоб ЄС був послідовним. якщо ми разом і підписали угоду про асоціацію, це означає, що ми допомагаємо один одному і не будуємо Південний потік, який будується виключно проти України", - додав Яценюк.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.