Аратта - На головну

21 січня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Ситуація на фронті залишається далекою від виконання російськими бойовиками Мінських домовленостей

Захист держави 5159 переглядів

Опубліковано - 24.09.2014 16:03 | Всі новини | Версія для друку

Ситуація на фронті залишається далекою від виконання російськими бойовиками Мінських домовленостей
Ситуація на фронті залишається далекою від виконання російськими бойовиками Мінських домовленостей
У зоні АТО ситуація залишається непростою. Українські підрозділи дотримуються режиму припинення вогню. Водночас терористи продовжують провокації.

Як заявив сьогодні на щоденному брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Андрій Лисенко, наші блокпости та позиції обстрілювали як на Луганському, так і на Донецькому напрямах.

Зокрема, у районі с. Малоорлівка Шахтарського району терористи п’ять разів обстріляли блокпост з систем «Град», гармат, мінометів та танків, після чого почали штурм. Вогнем у відповідь українські військові напад відбили.

Зафіксовано низку обстрілів Донецького аеропорту та у районі м. Дебальцеве.

Заминулу добу загиблих серед українських військових немає. Поранено 8 військовослужбовців.

Поблизу м. Щастя диверсійна група терористів на мосту через Сіверський Донець обстріляла автомобіль міжнародної місії ОБСЄ зі стрілецької зброї. Спостерігачі моніторингової місії ОБСЄ також зафіксували факти порушення перемир’я з боку терористів поблизу с. Талаківка (20 км на північний Схід від Маріуполя) та м. Дебальцеве.

Протягом минулої доби бойових зіткнень на кордоні з незаконними збройними формуваннями та підрозділами ЗС РФ не було. Порушення повітряного простору України не фіксуються вже третій день поспіль.

У прикордонних районах російські збройні сили застосовують радіотехнічні установки, що глушать на території України сигнали мобільних операторів. Також російські військові продовжують перехват радіообміну підрозділів Держприкордонслужби та ЗС України.

За результатами робочої наради Координаційного центру при Адміністрації Президента з допомоги постраждалим у зоні АТО прийнято рішення про створення єдиної бази даних ДНК-експертиз, за яку відповідатиме МВС України. Це дозволить значно пришвидшити пошук та гарантувати родичам загиблих безоплатне проведення ДНК-експертиз. Цю роботу буде профінансовано за рахунок держави.

Вчора у рамках мирного плану Президента України звільнено 10 українських військових, які перебували у заручниках. Серед звільнених – один офіцер.

Ситуація в населених пунктах зони АТО

У Краснодонському районі Луганської області ватажки незаконних збройних формувань продовжують вимагати у місцевих мешканців гроші. З чоловіків призовного віку, що виїжджають на територію Росії, терористи вимагають 2000 гривень за довідку з так званої комендатури. Як ми вже повідомляли, через брак грошей у так званих ДНР та ЛНР, на тимчасово підконтрольних бойовикам територіях терористи за виконану роботу розраховуються з місцевими мешканцями харчовими пайками.

На звільнених від терористів територіях тривають відновлювальні роботи. Так, у Слов’янську здійснюється відбудова житлового сектору. Вже завершено ремонтні роботи в 7-ми багатоквартирних будинках з 36 зруйнованих. На даний час роботи тривають на 12 об’єктах.

В Слов’янську відзначається збільшення кількості переселенців-пенсіонерів, які повертаються до своїх домівок. На початку місяця щодня реєструвалося близько 30 заяв, зараз ця цифра перевищує 200. Тільки у вересні місто одержало більше 4 млн. грн. додаткового фінансування на виплату пенсій. На сьогодні виплату пенсій профінансовано у 22 районах та містах Донецької області та 13 – Луганської.

У Маріуполі ситуація залишається спокійною, триває дообладнання блокпостів та району оборони міста. Завдяки тісній співпраці об’єднаного штабу АТО у Маріуполі з волонтерськими та громадськими організаціями, які надають допомогу, військовослужбовці силових відомств країни, що несуть службу на блокпостах, отримують від волонтерів теплі речі, ліки та намети. Великі промислові підприємства міста допомагають військовослужбовцям, постачаючи продовольчі продукту, побутову хімію та бойлери для обігріву води у місцях постійної дислокації.

Виходячи з того, що ректор та переважна більшість студентів і викладачів Донецького національного університету мають принципову патріотичну позицію, Міністерство освіти і науки наразі готує проект переведення навчального закладу до одного з регіонів України. Наразі Міністерство шукає відповідні приміщення, придатні для роботи університету.



Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба і землі, не в рукотворних храмах живе ”
Діяння апостолів, 17, 24

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.