Аратта - На головну

21 січня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Газова війна-3. Угорщина зупинила реверс газу в Україну

Газоват 6420 переглядів

Опубліковано - 26.09.2014 12:29 | Всі новини | Версія для друку

Газова війна-3.  Угорщина зупинила реверс газу в Україну
Газова війна-3. Угорщина зупинила реверс газу в Україну
Сьогодні, у четвер, 25 вересня 2014 р. Угорщина зупинила транспортування газу в Україну.

Про це повідомляє Управління по зв’язках з громадськістю "Нафтогазу".

"О 17:55 за київським часом український оператор газотранспортної системи (ГТС)Укртрансгаз отримав електронною поштою від угорського оператора ГТС FGSZ листа про припинення подачі газу з 19:00 з технічних причин "до подальшого повідомлення" - говориться в повідомленні "Нафтогазу".

Зупинка відбулася через кілька днів після візиту представників Газпрому до Угорщини та за кілька годин перед наступним раундом тристоронніх переговорів Україна-Росія-ЄС

Це рішення було прийнято угорською владою після зустрічі голови правління Газпрому Олексія Міллера та прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, яка відбулася в понеділок 22 вересня 2014 р. Це сталося лише за кілька годин до наступного раунду тристоронньої зустрічі між Україною, Росією та ЄС, яка має розпочатися в п’ятницю вранці в Берліні.

Зупинка подачі газу була несподіваною та незрозумілою
Між Укртрансгазом та FGSZ діє контракт, який регулює потік газу між Україною і Угорщиною в обох напрямках. Обидва оператори не мають стандартного договору з’єднання (interconnection agreement), хоча Укртрансгаз неодноразово просив підписати такий договір відповідно до вимог Енергетичного Співтовариства.

"Нафтогаз" має контракт із приватними компаніями Західної Європи на поставку газу в Україну через Угорщину. У четвер вдень FGSZ припинила надання транзитних потужностей цим компаніям і, відповідно, потік газу з Угорщини в Україну зупинився. Обсяги транзиту газу з України до Угорщини на даний момент залишаються без змін.

FGSZ не зміг надати будь-яку додаткову інформацію про причини і тривалість перерви ні Укртрансгазу, ні "Нафтогазу". За інформацією "Нафтогазу", західноєвропейські постачальники газу також не отримали від FGSZ жодного прийнятного пояснення щодо даної ситуації.

"Нафтогаз" сподівається, що неочікуване припинення не вплине на стабільність роботи системи і підтверджує свою надійність як партнера

"Нафтогаз" глибоко шкодує щодо цього рішення FGSZ і закликає своїх угорських партнерів дотримуватись їх контрактних зобов’язань та законодавства ЄС. Таке рішення йде всупереч основним принципам єдиного енергетичного ринку Європейського Союзу.

"Нафтогаз" закликає ЄС прийняти колективне рішення щодо забезпечення енергетичної безпеки Європи та виконання внутрішніх правил ЄС.

Ні країни ЄС, ні Україна не повинні знаходитись під політичним тиском шляхом енергетичного шантажу.

"Нафтогаз" сподівається, що така раптова зупинка не матиме жодних несподіваних наслідків для стабільності української транзитної системи. Нафтогаз зобов’язується бути надійним партнером і важливим транзитним вузлом для транспортування російського газу в країни ЄС.

Зі свого боку, "Нафтогаз" очікує, що його європейські партнери та сусіди виконуватимуть свої контрактні зобов’язання, а також законодавство ЄС.

Згодом оператор газотранспортної системи Угорщини компанія FGSZ Ltd пояснила припинення поставок газу до України на невизначений термін підвищеним попитом на "блакитне паливо" на внутрішньому ринку країни, повідомив УНІАН.

Згідно з повідомленням компанії, газопровід, яким поставлявся енергоресурс до України, був переорієнтований на внутрішній ринок Угорщини.

Довідка. Україна, після припинення "Газпромом" продажу "Нафтогазу" російського газу, має три маршрути поставок "блакитного палива" з Європи: польський, угорський і словацький. Середньодобові обсяги поставок газу із Словаччини становлять 26 млн. кубометрів при максимальних 27 млн. куб. м, з Угорщини – 3-4 млн. кубометрів при максимальних 16 млн. куб. м на добу, з Польщі – 5 млн. кубометрів, що є максимально можливим обсягом добового прокачування.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.