Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Перед Міланом: батіг і пряник для Росії від Європи

Світ навколо нас 4534 перегляди

Опубліковано - 16.10.2014 22:51 | Всі новини | Версія для друку

Перед Міланом: батіг і пряник для Росії від Європи
Перед Міланом: батіг і пряник для Росії від Європи
Зустріч Петра Порошенка й Владіміра Путіна 17 жовтня у Мілані відбудеться за участі сімох європейських лідерів.

В ній візьмуть участь канцлер Німеччини Анґели Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, британський прем’єр Девід Камерон, господар зустрічі прем’єр Італії Маттео Ренці, а також президенти Європейської ради та Єврокомісії, Герман ван Ромпей та Жозе Мануель Баррозу і майбутній керівник європейської дипломатії Федеріка Моґеріні.

Переговори в такому форматі відбудуться вперше за часів українсько-російського протистояння. Від початку йшлося про можливість зустрічі у так званому «нормандському форматі», за участі лише двох європейських лідерів, Меркель та Олланда.

Згодом розглядалася можливість залучити до переговорів представника США, але, очевидно, переговори про це не призвели до успіху, хоча напередодні Мілану Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Бараком Обамою.

Канцлер Меркель заявила, що у виконані мінських мирних домовленостей є багато недоліків і це треба виправити – себто, втілити мирну угоду. Як важіль ЄС розглядає свої санкції проти Росії

«Ми й надалі не залишатимемо жодних сумнівів, що порушення територіальної цілісності України та порушення міжнародних норм у наших найближчих сусідів не залишаться без наслідків. Ось чому санкції є важливою складовою нашого підходу до вирішення кризи в Україні. Але самі по собі санкції – не вирішення. Ми продовжуємо шукати діалогу з Росією. Одне – санкції, не виключають іншого – діалогу, аби встановити справедливість», – сказала Меркель.

А президент Олланд, прибувши до Мілану, закликав до беззастережної поваги до перемир’я і повного втіленні мінських угод.

Мілан: деескалація, а не повне розв’язання конфлікту

Професор Паоло Кальціні, викладач європейських студій університету Johns Hopkins в італійській Болоньї, сказав Радіо Свобода, що зустріч президентів є просто мінімумом з того, що можна зробити за нинішньої конфліктної ситуації. На його думку, позитивний факт, що перемир’я на Донбасі, хоч і з труднощами, але все ж триває.

«Мілан – це передумова до продовження діалогу, щоб досягти деескалації конфлікту, я не кажу про його розв’язання, до цього ще далеко! Більшого на сьогодні не слід й очікувати», – каже італійський політолог.

З ним погоджується й український політичний експерт Олеся Яхно, закликаючи не перебільшувати очікування від міланської зустрічі.

«Не думаю, що в Мілані з’явиться якийсь новий системний документ або якась нова рамкова угода, яка б кардинально змінювала ситуацію на Сході. Скоріше мова йтиме про виконання вже існуючих домовленостей, які, однак, не працюють», – каже Яхно.

На її думку, міланська зустріч буде проміжною в низці постійний переговорів і «вона не буде кінцевою, і в подальшому ми будемо бачити ще інші формати або їх продовження».

Найактуальніші теми

Серед моментів, на яких, як очікується мають зосередитись Порошенко, Путін та європейські лідери, – загальна деескалація на Донбасі; повне припинення вогню і дотримання перемир’я,­ особливо в гарячих точках, як донецький аеропорт; створення буферної 30-кілометрової зони; відведення важких озброєнь; обмін заручниками; звільнення незаконно утримуваних у Росії українських громадян.

Також серед тем – сприяння спостережницькій місії ОБСЄ на Сході України, доведення її чисельності на цьому етапі до 500 осіб, надання їй безпілотників для контролю, зокрема, над українсько-російським кордоном. Українська сторона може підняти питання невизнання виборів, які хочуть провести так звані «ДНР» та «ЛНР» 9 листопада, а проведення натомість місцевих виборів у контрольованих сепаратистами районах на початку грудня, як це передбачено мирним планом президента Порошенка.

Яку гру веде Ренці?

Оглядачі звертають увагу і на те, що активно зустріч просував італійський прем’єр Маттео Ренці, країна якого у цьому півріччі головує в ЄС. Він вже брав участь у нараді лідерів із українського питання на саміті НАТО в Уельсі минулого місяця.

У четвер пізно увечері президент Порошенко мав зустріч із Ренці, країна якого назагал дуже активно співпрацює з Росією і не дуже палко підтримувала посилення санкцій третього рівня проти Росії – зокрема з огляду на серйозну енергетичну співпрацю з Москвою.

Але все ж, на думку італійського професора Паоло Кальціні, харизматичний Ренці хоче отримати політичний капітал своїм сприянням залагодженню конфлікту на Донбасі.

«Очевидно, що для Маттео Ренці сприяти переговорам між Україною та Росією – це престижно. Складається враження, що Італія у цьому конфлікті – один із гравців. На тлі солідарності з ЄС важливо провадити активну закордонну політику стосовно кризи, яка, до речі, шкодить економічним інтересам Італії, враховуючи її тісні зв’язки з Росією. З огляду на це і Ренці, і Моґеріні зайняли прагматичну позицію, яка не є відверто проросійською, а намагається поєднати і повагу до інтересів України та її суверенітету», – сказав Кальціні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.