Чи не тут відбувався допит Тимошенко? |
Про це повідомив перший заступник голови фракції партії “Регіонів України” Василь Кисельов, коментуючи протилежні заяви посла США в Україні Уїльяма Тейлора.
"Коли ми отримали документи, які підтверджують, що посол США, на жаль, сказав не всю правду або його ввели в оману, тому що у нас у руках документи, які підтверджують, що пані Тимошенко викликалася на допити американським прокурором Мартою Берш, ці документи є", - сказав народний депутат.
"І сьогодні я здивований, і мені зрозуміло, чому вона була в Америці, і чому її там не залишили. Сьогодні я думаю: вона скерує всі свої зусилля, щоб не дати працювати Верховній Раді, тому що вона боїться відповідальності, вона боїться, що якщо ми сьогодні розкрутимо до кінця те, що свого часу за політичним рішенням було припинено, то їй доведеться сидіти поряд з тими, хто сьогодні вже сидить", - заявив Кисельов. "Я відповідаю за свої слова. І те, що ви говорили тут про те, як суди купуються, ми теж знаємо, як куплені рішення окремих судів", - додав регіонал.
Найближчим часом Спеціальна комісія Верховної Ради України, яка розслідує діяльність Юлії Тимошенко в період її управління Єдиними енергосистемами України (ЄЕСУ), може оприлюднити дані Міністерства юстиції США про причетність Юлії Тимошенко до розкрадань державних коштів спільно з Павлом Лазаренком.
Відомо, що на початку березня Юлія Тимошенко здійснила візит доСША, де зустрічалася з високопоставленими чиновниками адміністрації американського президента, зокрема з главою Держдепу Кондолізою Райс і віце-президентом США Діком Чейні.
Основними темами візиту стали зміна влади в Україні шляхом проведення нових парламентських виборів, а також енергетична загроза з боку Росії. Як зазначають аналітики, Тимошенко отримала у Вашингтоні відверту американську підтримку свого бачення майбутнього України і ролі країни у забезпеченні європейської політичної і енергетичної безпеки.
Під час візиту лідера опозиції США спростували причетність Тимошенко до справи Лазаренка.
Зазначимо, що в листопаді минулого року Павло Лазаренко був засуджений американським судом до 9 років позбавлення волі. Він був визнаний винним у відмиванні грошей, шахрайстві і здирництві. Американськими слідчими було встановлено, що Лазаренко і його спільники за 1992-98 роки легалізували більше 250 мільйонів доларів, отриманих злочинним шляхом.
Представник генерального прокурора США по округу Колумбія Майкл Хампріз тоді заявив, що "американські судові органи мають намір глибоко проаналізувати історію придбання цих коштів, включаючи можливі шахрайські діяння, здирництво, розкрадання, розтрату і відмивання грошових коштів, колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком, його підлеглими та іншими особами".