Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


КВУ вважає останні вибори найкращими за десятилітя

Вибори-2014 22697 переглядів

Опубліковано - 11.11.2014 13:38 | Всі новини | Версія для друку

КВУ вважає останні вибори найкращими за десятилітя
КВУ вважає останні вибори найкращими за десятилітя
Виборча кампанія 2014 року була найкращою за останні десятиліття.

Про це в інтерв’ю журналістам заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"У нас, насправді, була одна із найкращих виборчих кампаній за останні два десятиліття. Якщо порівнювати з попередніми виборами – в нас були вибори без адміністративного ресурсу, без системних фактів підкупу виборців, без серйозних зловживань, без тиску на ЗМІ тощо. Тобто це вибори, за які Україні не соромно", - сказав Кошель.

"Але, на превеликий жаль, цю досить позитивну картину дуже серйозно очорнили події останнього тижня, пов’язані з підрахунком голосів по кількох десятках мажоритарних округів", - додає він.

За його словами, найбільша проблема цієї кампанії – це мажоритарна складова.

"90% порушень і зловживань на виборах відбувались саме у мажоритарній частині. Тому зараз нам потрібно всерйоз думати про те, як не просто змінити виборче законодавство, а змінити виборчу систему і повернутись до пропорційних виборів. Тому що зараз не було жодних проблем із підрахунком голосів, із законністю щодо пропорційної складової", - каже Кошель.

Голова КВУ пояснює, що мажоритарка має свої плюси і мінуси:

"Вона прекрасно працює в багатьох країнах Європейського союзу в тому числі. Але на сьогодні, відповідно до тих проблем, які є в українській політичній системі, низького рівня політичної культури, високого рівня зловживань і високого рівня корупційної складової на виборах, нам доцільно повністю відмовитись від мажоритарної складової і повернутися до пропорційної", - зазначив він.

"Але обов’язково це має бути або чиста пропорційна модель із закритими списками, або із відкритими списками. Але в будь-якому разі ці відкриті списки не мають дублювати мажоритарну складову. Тому що зараз окремі політики пробують нав’язати виборчу модель з відкритими списками, яка буде фактично так званою прихованою мажоритарною", - зазначає Кошель.

"Іншими словами, на округах кандидати зможуть платити кошти, давати пільги чи товари або тиснути в будь-який інший спосіб, щоб набрати певну кількість балів по мажоритарній складовій. В цей період часу, як мінімум років на 10, ми повинні повернутися до чисто пропорційної моделі", - переконаний очільник КВУ.

Як повідомлялося раніше, напередодні Центрвиборчком оголосив офіційні результати виборів за партійними списками.

ЦВК визнав обраними 64 депутата Верховної Ради, включених у виборчий список "Народного фронту", 63 - "Блоку Петра Порошенка", 32 - "Об’єднання "Самопоміч", 27 - "Опозиційного блоку", 22 - Радикальної партії Олега Ляшка та 17 - "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина". Відповідний протокол про підсумки позачергових парламентських виборів в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі був підписаний на засіданні ЦВК.

Як відомо, ЦВК прогнозує отримання 132 депутатських мандатів партією "Блок Петра Порошенка", 82 - "Народним фронтом", 33 - "Самопоміч", 29 - "Опозиційним блоком", 22 - Радикальною партією, 19 - "Батьківщиною", 6 - "Всеукраїнським об’єднанням "Свобода" і по 1 - Партією Сергія Тігіпка "Сильна Україна", "Всеукраїнським аграрним об’єднанням "Заступ", "Правим сектором" і "Волею".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2014»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.