Росія перешкоджає зближенню України, Грузії та Молдови з ЄС |
Канцлерка Німеччини Анґела Меркель знову звинуватила президента Росії Владіміра Путіна у тому, що Росія перешкоджає зближенню східноєвропейських держав з ЄС. За її словами, Молдова, Грузія та Україна, виходячи з "власного суверенного рішення, підписали угоди про асоціацію". І саме цим трьом країнам Москва створює труднощі, переконана Меркель.
Про це канцлерка заявила в інтерв’ю німецькій газеті Welt am Sonntag, опублікованому в неділю, 7 грудня, повідомляє інформагентство Reuters.
Росія навіть порушує територіальну цілісність зазначених країн, "заморожені конфлікти" не розв’язуються протягом тривалого часу, зауважила в інтерв’ю Меркель і навела приклад Придністров’я. "Ми доклали великих зусиль у політичній площині, щоб якось допомогти, але поки, на жаль, безрезультатно", - цитує слова Анґели Меркель інфорагентство AFP. Вона нагадала, що конфлікти в Абхазії та Південній Осетії також затягнулися на багато років. Тепер Росія приєднала Крим, що належав до України, а на Донбасі точаться бойові дії. "Крім того, ми бачимо, що Росія намагається зробити окремі країни Західних Балкан залежними економічно і політично", - зазначила канцлерка в інтерв’ю.
Захист від агресії з боку Росії
Водночас Меркель підтвердила намір у разі необхідності надати військовий захист Естонії, Литві та Латвії, які відчувають загрозу з боку Росії. "Не може бути й мови про війну в країнах Балтії. У будь-якому разі діє стаття 5 Північноатлантичного договору про взаємозахист всіх членів НАТО", - зазначила канцлерка. Вона додала, що виходячи з цих міркувань, Німеччина робить свій внесок у посилення безпеки балтійського повітряного простору, створення підрозділу швидкого реагування Альянсу та координує військову співпрацю з Польщею і Данією зі спільного командного центру в Щецині.
Відносини Берліна та Москви
Анґела Меркель в інтерв’ю стала на захист свого політичного курсу щодо Росії та відкинула критику трьох попередників - канцлерів Шмідта, Коля та Шредера. "Я переконана, що спільна європейська відповідь на дії Росії - правильна", - зазначила вона. Росія, підписавши Будапешстський меморандум, зобовязалася гарантувати територіальну цілісність України. А тому, за словами Меркель, порушення суверенітету України "не може залишитися без наслідків".