США та Куба через 53 роки відновлюють дипломатичні відносини |
Головна світова новина минулого дня: Обама поговорив з Раулем Кастро через 53 роки "холодної війни". США і Куба відновлюють відносини, в Гавані відкриється американське посольство.
Білий дім офіційно виступив з рідкісним в американській політиці визнанням власних невдач, констатувавши, що введене на початку 1960-х років кубинське ембарго не дало США ніяких вигод і не допомогло їм просувати свої інтереси.
Американський президент Барак Обама також закликав конгрес скасувати більше ніж півстолітнє ембарго проти Куби, введене після приходу до влади на острові Комуністичної партії та її очільником Фіделем Кастро, та розпочати переговори з Кубою про нормалізацію дипломатичних відносин після багатьох десятиліть невизнання влади цієї держави.
Обидві країни підкреслюють особливу роль папи римського Франциска у врегулюванні відносин.
"Вашингтон покладе край застарілому підходові, який багато років не досягав мети просувати американські інтереси", - заявив Обама, виступаючи в Білому домі.
Зміна політики відкриє новий розділ у відносинах між двома країнами і передбачає відновлення посольства США в Гавані і кроки до скасування тривалого торговельного ембарго щодо Куби, заявив президент США.
На Кубі президент Рауль Кастро, виступаючи одночасно з Бараком Обамою, підтвердив, що його країна погодилася відновити дипломатичні відносини із США.
США і Куба не мають дипломатичних відносин іще з 1961 року – вони були розірвані через два роки після кубинської комуністичної революції 1959 року, яка привела до влади старшого брата нинішнього президента країни Фіделя Кастро.
Ця подія - серйозний удар по зовнішній політиці Кремля, який лише минулого літа списав борги Куби перед Росією у розмірі 32 млрд. доларів, - у якості відзнаки за лояльне ставлення Куби до Росії і за дозвіл користуватися потужною радіолокаційною станцією спостереження поблизу Гавани.