Банки Білорусі, на відміну від українських банків, припинили прийом російських рублів |
За словами касирів, надійшло відповідне розпорядження керівництва. Однак офіційно про це повідомив поки лише МТБанк, що розмістив на своєму сайті відповідне повідомлення (прим. ред. - через 30 хвилин після публікації воно було чомусь видалене), повідомляє білоруське видання http://by24.org/.
У ньому говориться, що, згідно з рішенням Правління, з 12:00 17 грудня ЗАТ "МТБанк" призупиняє валютно-обмінні операції з російським рублем у всіх касах і ПОВ (пунктах обміну валют) банку. Про те, скільки триватиме таке обмеження, у банку офіційно не повідомляють.
Неофіційно ж банкіри цього та інших банків говорять про те, що відмова в прийомі до обміну російських рублів викликана побоюванням серйозних збитків: валюта сусідньої країни знецінюється настільки стрімко, що в банківському секторі просто не бачать способів застрахуватися від збитків і воліють утриматися від скупки цих "різнокольорових папірців" у населення.
Інші банки, зокрема, державний "Бєларусбанк", істотно розширили коридор між курсом купівлі і курсом продажу російських рублів. Зокрема, за даними офіційного сайту, 17 грудня в середині дня "Бєларусбанк" теоретично був готовий продавати російські рублі по 177 білоруських, а купувати - лише по 145. Щоправда, на практиці, як повідомляють користувачі соціальних мереж, навіть за настільки низьким курсом здати російські рублі неможливо в жодному з обмінників жодного банку - касири просто відмовляються їх приймати.
В особливо незручному становищі опинилися громадяни Росії, які приїхали у власних справах до Білорусі. За їх словами, в умовах, коли російські рублі не приймає жоден банк, у них немає можливості навіть купити елементарної їжі, не кажучи вже про бензин або квитки додому. Відносно пощастило лише власникам пластикових карт російських банків, які, як і раніше, приймаються до оплати в білоруських магазинах, проте за яким курсом відбувається тепер конвертація - не знають навіть їхні власники.
Нагадаємо, 16 грудня, навіть у Центробанку Росії, офіційно визнали ситуацію на валютному ринку критичною і розповіли про наявність вибору "лише між дуже поганими і дуже-дуже поганими рішеннями".
Стабілізувати падаючий курс рубля вдалося лише після ін’їкції Центробанку у розмірі 1,962 млрд. доларів США.