Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Банки Білорусі, на відміну від українських банків, припинили прийом російських рублів

Світ навколо нас 4956 переглядів

Опубліковано - 18.12.2014 02:28 | Всі новини | Версія для друку

Банки Білорусі, на відміну від українських банків, припинили прийом російських рублів
Банки Білорусі, на відміну від українських банків, припинили прийом російських рублів
Практично всі пункти обміну валют і каси банків в Білорусі вчора, 17 грудня, припинили прийом російських рублів для обміну.

За словами касирів, надійшло відповідне розпорядження керівництва. Однак офіційно про це повідомив поки лише МТБанк, що розмістив на своєму сайті відповідне повідомлення (прим. ред. - через 30 хвилин після публікації воно було чомусь видалене), повідомляє білоруське видання http://by24.org/.

У ньому говориться, що, згідно з рішенням Правління, з 12:00 17 грудня ЗАТ "МТБанк" призупиняє валютно-обмінні операції з російським рублем у всіх касах і ПОВ (пунктах обміну валют) банку. Про те, скільки триватиме таке обмеження, у банку офіційно не повідомляють.

Неофіційно ж банкіри цього та інших банків говорять про те, що відмова в прийомі до обміну російських рублів викликана побоюванням серйозних збитків: валюта сусідньої країни знецінюється настільки стрімко, що в банківському секторі просто не бачать способів застрахуватися від збитків і воліють утриматися від скупки цих "різнокольорових папірців" у населення.

Інші банки, зокрема, державний "Бєларусбанк", істотно розширили коридор між курсом купівлі і курсом продажу російських рублів. Зокрема, за даними офіційного сайту, 17 грудня в середині дня "Бєларусбанк" теоретично був готовий продавати російські рублі по 177 білоруських, а купувати - лише по 145. Щоправда, на практиці, як повідомляють користувачі соціальних мереж, навіть за настільки низьким курсом здати російські рублі неможливо в жодному з обмінників жодного банку - касири просто відмовляються їх приймати.

В особливо незручному становищі опинилися громадяни Росії, які приїхали у власних справах до Білорусі. За їх словами, в умовах, коли російські рублі не приймає жоден банк, у них немає можливості навіть купити елементарної їжі, не кажучи вже про бензин або квитки додому. Відносно пощастило лише власникам пластикових карт російських банків, які, як і раніше, приймаються до оплати в білоруських магазинах, проте за яким курсом відбувається тепер конвертація - не знають навіть їхні власники.

Нагадаємо, 16 грудня, навіть у Центробанку Росії, офіційно визнали ситуацію на валютному ринку критичною і розповіли про наявність вибору "лише між дуже поганими і дуже-дуже поганими рішеннями".

Стабілізувати падаючий курс рубля вдалося лише після ін’їкції Центробанку у розмірі 1,962 млрд. доларів США.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.