Лавров хоче за допомогою Нормандського формату домогтися розчленування України |
Глава МЗС Росії Сєргєй Лавров заявив, що глави МЗС "Нормандському форматі" (Україна, Росія, Франція і Німеччина) обговорять як припинення вогню по лініях розмежування, так і пропозиції Росії щодо "федералізації" або "автономізації" України.
Росія наполягає на новій конституції України
На своїй прес-конференції Лавров заявив, що причиною кризи в Україні є не російська агресія, доказів якої, за його словами, він досі не отримував, а різниця у поглядах "націоналістичного" Заходу і вигаданого Росією терміна "Південно-Сходу". Під "південним Сходом" у Росії розуміють ряд областей південної та східної України навіть попри те, що самопроголошеними республіками є тільки третина територій двох областей - Донецької та Луганської.
За його словами, "системне завдання" для Росії - проведення конституційної реформи в Україні.
"Це теж буде обговорюватися в Берліні - необхідність прийняття у Києві політичного рішення підтримати такий підхід", - заявив Лавров, додавши, що конституційна реформа "замотується" українською владою, передає ТАСС.
"Навіть згадування слів "федералізація", "автономізація", "децентралізація" вже стають з точки зору київських властей непристойними", - поскаржився Лавров, забувши, що реформа децентралізації в Україні стартувала і з боку київської влади згадується чи не регулярно.
Україна "чомусь" унітарна
Більш того, Лавров висловив нерозуміння, чому Україна має бути унітарною державою, незважаючи на інтереси "росіян" в ній.
"А Україна повинна бути чомусь унітарною державою, незалежно від того, які там інтереси у росіян, угорців, румунів та інших національностей, які населяють Україну", - обурився Лавров.
Згідно з баченням Лаврова, необхідна Росією реформа може помирити "націоналістично налаштований захід, центр і Південний Схід (схід - ред.), у яких герої різні".
Хоча глава МЗС Росії став обережніше з термінами і більше не вимагає публічно федеративного устрою України, про що Лавров та інші перші особи РФ неодноразово згадували у березні 2014 року, під конституційною реформою фактично розуміється розкол унітарної форми державного устрою з передачею значних, в тому числі і блокуючих для зовнішньополітичних рішень країни, повноважень східним областям України.
Тільки в грудні 2014 року Лавров відмовлявся від своїх слів і заявив, що Росія не пропонує федералізації України.