Аратта - На головну

25 грудня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Путін взяв тактичну паузу в атаці на Україн

Світ навколо нас 5161 перегляд

Опубліковано - 13.02.2015 18:31 | Всі новини | Версія для друку

Путін взяв тактичну паузу в атаці на Україн
Путін взяв тактичну паузу в атаці на Україн
Укладені в Мінську домовленості дають надію на врегулювання конфлікту в Україні, але живити якийсь оптимізм у зв’язку з їх підписанням не варто/

Про це пише The Financial Times.

Після 16-годинних переговорів президенти Росії і України нарешті визначилися з порядком і умовами припинення бойових дій, що забрали життя п"яти тисяч осіб. Тим не менш подібну угоду, підписану в білоруській столиці у вересні минулого року, невдовзі було порушено. "І плекати ілюзії у зв’язку з "Мінськом-2" можна буде лише тоді, коли Путін раптом серйозно вирішить налагодити свої відносини з Україною і Заходом", - йдеться в статті.

Основним пунктом угоди є пункт про припинення вогню, яка набирає чинності у ніч на 15 лютого. У зв’язку з чим буде створена демілітаризована зона довжиною до 140 кілометрів, що відділяє Україну від проросійських сил. Тобто існує кілька "прогалин" в угоді, що може послужити приводом для Путіна відновити конфронтацію. Так, з моменту підписання тексту домовленостей бої можуть тривати два дні, а важке озброєння може бути відведено протягом ще двох тижнів. Тривожить і неясна ситуація навколо Дебальцевого.

Навіть якщо обидві сторони покладуть край військовим діям, як і раніше, залишиться питання про пошуки більш міцного врегулювання. Підписана в четвер угоду має багато неясностей, якими Путін може скористатися.

У документі йдеться про "децентралізацію", а не про федералізацію", на чому наполягала Москва. Донецьк і Луганськ будуть мати свою власну поліцію, але вони не будуть мати право вето на зовнішню і оборонну політику України, тобто вони не зможуть виступати в якості прокремлівського оплоту проти Києва, який в кінцевому підсумку може вступити в ЄС чи навіть НАТО.

"Але ці перемоги меркнуть на тлі тих поступок, на які був змушений піти Порошенко", - пише автор статті. Росія ніколи не визнавала присутність своїх військ на території України, та в угоді це також не було зазначено. Також у тексті не йдеться про негайне відновлення контролю над своїми кордонами з Росією, яка безкарно перекидає через неї військову техніку і війська. Україна зможе взяти під контроль кордон в кінці 2015 року, тільки після погодження змін до Конституції. "Це великий крок назад, якщо порівнювати цю угоду з попередньою, у якій контроль Києвом власних кордонів не підпадав під якісь принципові умови", - пише видання.

"Угода "Мінськ-2" буде мати успіх тільки тоді, коли Путін вирішить пом’якшити конфронтацію з Україною і Заходом. Але немає ніяких ознак того, що він готовий зробити це", - йдеться в статті.

Багато факторів, в тому числі економічна криза в Росії, а також люта антизахідна кампанія в російських ЗМІ, вказують на те, що амбіції кремлівського лідера однієї Україною не обмежуються: він прагне відновити свою сферу впливу в Східній Європі.

Протягом усієї цієї кризи Путін часто змінює лінію своєї тактики заради своїх цілей. "Було б розумно припустити, що "Мінськ-2" є не більш ніж тактичною паузою. Навіть зараз Заходу потрібно думати над заходами, в тому числі про розширення санкцій відносно Москви і надання оборонної зброї Києву - в очікуванні чергового акту агресії з боку Путіна", - резюмує автор статті.

Сьогодні, 13 лютого, стало відомо, що у Конгрес США внесено законопроект, що дозволяє Обамі надати Україні зброю.

Напередодні спікер Держдепартаменту США Джен Псакі повідомила, що Сполучені Штати не виключають можливість застосування нових санкцій проти Росії і прийняття рішення про озброєнні України і після підписаних 12 лютого в Мінську угод.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків.”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.