Порошенко просить США підтримати обороноздатність, Байден попереджає Росію |
Про це повідомила в ніч на середу прес-служба голови української держави.
Він також наголосив на необхідності негайних дій, щоб зупинити ескалацію та зрив мінських домовленостей, мовиться в повідомленні.
Серед іншого, Порошенко і Байден констатували, що режим припинення вогню, введений в дію мінськими домовленостями, не виконується через постійні обстріли з боку бойовиків, особливо в районі Дебальцева.
Зі свого боку, Байден різко засудив порушення перемир’я силами сепаратистів, які діють узгоджено з військами Росії, в Дебальцеві й навколо міста, повідомив апарат віце-президента США.
Він також різко засудив Росію і сепаратистів за блокування доступу до Дебальцева спостерігачам ОБСЄ, що дає сепаратистам змогу безперешкодно продовжувати напади, мовиться в повідомленні.
Байден погодився з Порошенком, що, якщо Росія буде далі порушувати мінські домовленості, включно з останніми від 12 лютого, то ціна, яку Росія платить за це, зросте, повідомили в Білому домі.
За умовами домовленостей, досягнених минулого тижня в Мінську, з півночі на неділю мав настати режим припинення вогню. Та порушення цього режиму відбуваються постійно, сторони звинувачують у цьому одна одну й заперечують свою вину. Зокрема, найзапекліші бої тривають біля Дебальцева. Українські силовики заявляють, що, за наявною інформацією, підтримувані Росією сепаратисти отримали з Росії завдання захопити Дебальцеве, важливий залізничний вузол, який контролюють українські війська, за будь-яку ціну, незважаючи на оголошений режим припинення вогню, тому становище там постійно напружене. За останніми повідомленнями, частину міста нападники вже захопили. Вони також не допускають туди спостерігачів ОБСЄ, заявляючи, що через бої не можуть гарантувати їхньої безпеки. Підтримувані Росією сепаратисти заявляють, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території біля міста Дебальцева, бо вважають її «своєю». Росія ж стала говорити, що не брала на себе в Мінську ніяких зобов’язань і взагалі є не учасником цих домовленостей, а, мовляв, лише «гарантом».