Аратта - На головну

20 січня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Газова війна-4. “Газпром” винайшов спосіб виснаження паливних резервів України

Газоват 6465 переглядів

Опубліковано - 10.03.2015 12:10 | Всі новини | Версія для друку

Газова війна-4. “Газпром” винайшов спосіб виснаження паливних резервів України
Газова війна-4. “Газпром” винайшов спосіб виснаження паливних резервів України
Російський газовий монополіст різко і без попередження “Нафтогазу” збільшив постачання палива в Європу.

"Газпром" з 6 березня різко наростив поставки газу в Європу, пише "Комерсант".

За даними європейських газотранспортних операторів, транзит через Україну зріс майже на 40%, в основному на пункті здачі Вельке-Капушани на українсько-словацькому кордоні, де прокачування зросло в 2,2 рази, до 107,7 млн кубометрів. Близько 70% додаткового газу пішло в Італію, решта в південну Німеччину. Також "Газпром" майже вдвічі збільшив подачу газу через Nord Stream, приблизно до 95 млн кубометрів на добу. Завантаження газопроводу Ямал-Європа виросло на 19%, до 82 млн кубометрів на добу. Додатковий газ був приблизно порівну розподілений між Німеччиною та країнами Північно-Західної Європи. У "Газпромі" відмовилися коментувати причини такого різкого збільшення поставок.

З вересня 2014 року "Газпром" скоротив постачання в Європу газа, почавши з українського напрямку транзиту. Монополія розраховувала, що це змусить ЄС відмовитися від реверсних поставок в Україну. Коли до кінця 2014 року стало зрозуміло, що прийом не працює, "Газпром" знизив до мінімальних рівнів поставки по Nord Stream і Ямал-Європа. Задум полягав у тому, щоб змусити європейців вичерпати запаси газу в сховищах і підняти ціни на спотовому ринку: це зробило б реверс в Україну комерційно невигідним і дало б Росії козир у переговорах з ЄС з широкого кола питань. Але, хоча запаси в європейських ПСГ до початку березня впали до мінімуму, ціна газу на споті серйозно не змінилася, в основному завдяки приходу СПГ і очікуванню зниження цін за контрактами з нафтовою прив’язкою.

Джерела Ъ в "Газпромі" пов’язують різку зміну політики зустрічами, що відбулися 5 березня: до Володимира Путіна прибув прем’єр Італії Маттео Ренці, а до глави "Газпрому" Олексія Міллера - глава німецької Wintershall Райнер Зеле. Wintershall - один з найстаріших партнерів "Газпрому" в Європі, до недавнього часу вони також були партнерами по Verbundnetzgas (VNG). Зараз у VNG найнижчий рівень заповнення ПСГ в Німеччині (21,8%), у іншого німецького партнера "Газпрому" - компанії Ewe - всього 23%. На думку співрозмовників "Ъ", Райнер Зеле переконував "Газпром" збільшити поставки. "На споті в Європі продається мало фізичного газу, можливо, Wintershall не вистачає, щоб виконати зобов’язання за форвардними контрактами", - говорить одне з джерел "Комерсанту". "На зустрічі з Маттео Ренці могли бути досягнуті політичні домовленості, наприклад, щодо європейських санкцій", - припускає інший співрозмовник "Ъ".

Співрозмовники "Ъ" в газових компаніях вважають, що зараз спотовий СПГ у Західній Європі можна купити за $250 за тисячу кубометрів, необхідності в російському газі немає. Проблеми можуть бути тільки у тих, хто традиційно сильно залежав від "Газпрому".

Але тепер ускладнилася ситуація для України, якій доводиться підтримувати різко збільшений транзит за рахунок ПСГ, виснажених за опалювальний період. У п’ятницю "Нафтогаз" знову звинуватив "Газпром" у порушенні контракту, нагадавши, що монополія не має права без попереднього попередження так різко збільшувати добові потоки. Українській компанії в підсумку довелося відмовитися від закачування в ПСГ і повернутися до відбору газу. Більш того, за даними "Укртрансгазу" за 7 березня, Україна, незважаючи на теплу погоду, у кілька разів збільшила купівлю російського газу - до 23,5 млн кубометрів на добу. Якщо відбір продовжиться, таку передоплату "Нафтогазу" потрібно буде внести вже сьогодні. Наявність передоплати дозволить "Газпрому" продовжити постачання в Донбас нібито в рамках контракту з "Нафтогазом". Підтримка транзиту без покупки російського газу стане для "Нафтогазу" дуже важким завданням, а якщо українська компанія з технологічних причин не зможе повністю виконати транзитну заявку "Газпрому", російська сторона може використовувати цей факт як свідчення ненадійності України як транзитного маршруту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.