Аратта - На головну

25 грудня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Яка ефективність російської пропаганди в різних регіонах України?

Політика 6288 переглядів

Опубліковано - 25.03.2015 16:29 | Всі новини | Версія для друку

Яка ефективність російської пропаганди в різних регіонах України?
Яка ефективність російської пропаганди в різних регіонах України?
Значна кількість жителів Харківської області та Одеської області в тій чи іншій мірі схильні довіряти російській пропаганді і схильні тим тезам, які лунають від ЗМІ Росії.

До такого висновку прийшли соціологи Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опитавши 2013 респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України (не включаючи АР Крим).

За його результатами був виведений індекс результативність російської пропаганди (РРП). "Індекс досягає максимального значення 100, якщо людина повністю згодна з усіма п’ятьма твердженнями російської пропаганди і дорівнює мінімальному значенню 0, якщо він не згоден ні з одним. Індекс для тієї чи іншої групи опитаних дорівнює максимальному значенню 100, якщо всі респонденти згодні з усіма п’ятьма судженнями, і індекс дорівнює мінімальному значенню 0, якщо жоден з опитаних не згоден ні з одним з суджень", - пояснили, як розраховували показник в інституті соціології.

Згідно з результатами соцопитування, середнє значення індексу результативності російської пропаганди (РРП) по Україні дорівнює 26.

Найбільш низький рівень схильності російській пропаганді в Західному регіоні (індекс РРП =12) і в Центральному регіоні (РРП =19). Набагато вище значення індексу в Південному регіоні (32). У Східному регіоні значення індексу в 4 рази вище, ніж у Західному та становить 48 пунктів. При цьому, рівень схильності до закордонної пропаганди в Харківській і Одеській областях турбує соціологів. "Крім Луганської та Донецької (індекс 50) областей, які очевидно є проблемними, найбільше занепокоєння викликають Харківська (індекс 50) і Одеська (індекс 42) області. Як нам видається, дуже серйозна контрпропагандистська робота повинна бути зосереджена на Харківській та Одеській областях", - попереджають в київському інституті соціології.

"Ядром пропаганди є квазілогічний ланцюжок - Майдан був організований американцями разом з націоналістами, в результаті майдану до влади прийшли націоналісти, що загрожують російськомовному населенню України, Крим та Схід України були в небезпеці, Крим вдалося захистити, включивши його до складу Росії, а Схід повстав і хоче незавимости і гарантій безпеки, націоналісти, що незаконно прийшли до влади, почали війну зі своїм народом", - наголошується в дослідженні.

Соціологи нагадали, що в січні-лютому російським "Левада-центром" було проведено опитування серед росіян за даними ключових питань, і він показали, що близько 80% населення згодні з твердженнями, наведеними вище. Аналогічні питання були задані українцям. "Істотних відмінностей за статтю і віком немає, жінки (РРП=28) трохи більше схильні до впливу російської пропаганди, ніж чоловіки (РРП=25), люди старше 70 років (РРП=29) дещо більше схильні до впливу ніж у середньому по Україні (РРП-26). Освіта тут теж не має суттєвого впливу - особи з вищою освітою (РРП-24) лише трохи менше зазнають впливу пропаганди, ніж в середньому по Україні", - уточнили в КМІС.

Також соціологи відзначають, що обсяг вибірки 2000 респондентів недостатній для отримання репрезентативних даних по кожній області України. Тому в КМІС прогнозують провести ще один-два опитування по областях України, щоб дослідження стало більш точним.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.