![]() |
32,8% українців підтримують продовження АТО |
Про це свідчать результати дослідження щодо оцінки громадянами ситуації на Донбасі, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.
Водночас 30,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу в складі України, а 17,9% підтримують відокремлення цих територій від України.
Відносна більшість респондентів (47,9%) підтримують припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною та територіями "ДНР" і "ЛНР" (включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями.
Не підтримують таку ідею 33,3% опитаних.
Цю ідею підтримує абсолютна більшість опитаних на Заході (74,7%) і в Центрі України (53,7%), і не підтримують абсолютна більшість опитаних на Сході (50,1%) і Донбасі (52,8%).
Ставлення до цієї ідеї на Півдні України не є однозначним.
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 березня 2015 року.
Було опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.
Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі.
Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Зазначається, що дослідження проведене за підтримки уряду Швеції.
Як повідомлялося, за результатами соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 45% українців підтримують проведення АТО, 44% виступають проти, ще 11% вагалися з відповіддю чи відмовилися відповідати.
Як зазначалося раніше, 62,8% українців у січні були впевнені, що воювати за Донбас є сенс, підтримували ідею приєднання до Росії 3,1% українців.