Путін каже, що не застосовуватиме проти України «газову зброю» |
Про це він сказав під час зустрічі з головою правління російської компанії «Газпром» Алєксєєм Міллером у середу, 8 квітня.
Путін зазначив Міллеру, що ціна газу для України має бути узгоджена з ціною, яку платять сусідні країни.
Російський президент також наголосив, що «Газпром» має гарантувати безперервне постачання палива «усім партнерам, особливо у південно-східну частину України», маючи на увазі регіони Донбасу, які наразі контролюють проросійські сепаратисти.
Алєксєй Міллер, своєю чергою, заявив, що «Газпром» наразі не застосовує щодо України принципу «take or pay» (бери або плати), який прописаний у газових контрактах від 2009 року.
Минулого року Росію критикували за встановлення для України ціни газу на 100 доларів вищої, ніж вона була на світових ринках.
Як повідомили у Федеральній митній службі Росії у вівторок, 7 квітня, прибутки російського «Газпрому» упродовж двох місяців 2015 року впали на 70%. На це вплинуло як зменшення експорту, так і падіння цін газу на світових ринках.
1 квітня Україна підписала нову угоду на купівлю газу у Росії на другий квартал 2015 року. Ціна газу згідно з цими домовленостями становить 247,18 доларів за тисячу кубометрів, це на кілька доларів нижче від ціни, за якою Україна могла отримати паливо в реверсному режимі від європейських партнерів.У першому кварталі цього року Україна купувала російський газ по 329 доларів.
Від 1 квітня перестав діяти так званий «зимовий пакет» домовленостей про постачання газу між «Нафтогазом» і «Газпромом», які були досягнуті минулої осені у тристоронньому форматі, з участю Єврокомісії.
Міністр енергетики України Володимир Демчишин сподівається, що на тристоронніх переговорах за участю ЄС 14 квітня вдасться остаточно юридично закріпити умови закупівлі російського газу на період до кінця майбутнього опалювального сезону 2015-16 років.