Аратта - На головну

19 січня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Путін каже, що не застосовуватиме проти України «газову зброю»

Газоват 6460 переглядів

Опубліковано - 9.04.2015 11:12 | Всі новини | Версія для друку

Путін каже, що не застосовуватиме проти України «газову зброю»
Путін каже, що не застосовуватиме проти України «газову зброю»
Президент Росії Владімір Путін заявляє, що Москва не використовуватиме ціну газу, як інструмент тиску на Україну.

Про це він сказав під час зустрічі з головою правління російської компанії «Газпром» Алєксєєм Міллером у середу, 8 квітня.

Путін зазначив Міллеру, що ціна газу для України має бути узгоджена з ціною, яку платять сусідні країни.

Російський президент також наголосив, що «Газпром» має гарантувати безперервне постачання палива «усім партнерам, особливо у південно-східну частину України», маючи на увазі регіони Донбасу, які наразі контролюють проросійські сепаратисти.

Алєксєй Міллер, своєю чергою, заявив, що «Газпром» наразі не застосовує щодо України принципу «take or pay» (бери або плати), який прописаний у газових контрактах від 2009 року.

Минулого року Росію критикували за встановлення для України ціни газу на 100 доларів вищої, ніж вона була на світових ринках.

Як повідомили у Федеральній митній службі Росії у вівторок, 7 квітня, прибутки російського «Газпрому» упродовж двох місяців 2015 року впали на 70%. На це вплинуло як зменшення експорту, так і падіння цін газу на світових ринках.

1 квітня Україна підписала нову угоду на купівлю газу у Росії на другий квартал 2015 року. Ціна газу згідно з цими домовленостями становить 247,18 доларів за тисячу кубометрів, це на кілька доларів нижче від ціни, за якою Україна могла отримати паливо в реверсному режимі від європейських партнерів.У першому кварталі цього року Україна купувала російський газ по 329 доларів.

Від 1 квітня перестав діяти так званий «зимовий пакет» домовленостей про постачання газу між «Нафтогазом» і «Газпромом», які були досягнуті минулої осені у тристоронньому форматі, з участю Єврокомісії.

Міністр енергетики України Володимир Демчишин сподівається, що на тристоронніх переговорах за участю ЄС 14 квітня вдасться остаточно юридично закріпити умови закупівлі російського газу на період до кінця майбутнього опалювального сезону 2015-16 років.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.