Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Агенти ФСБ перетворюють Вільнюс на шпигунське гніздо

Світ навколо нас 4837 переглядів

Опубліковано - 5.05.2015 23:10 | Всі новини | Версія для друку

Агенти ФСБ перетворюють Вільнюс на шпигунське гніздо
Агенти ФСБ перетворюють Вільнюс на шпигунське гніздо
Шпигунські пристрасті тривають у Литві. Минулого четверга литовські спецслужби арештували росіянина за підозрою в зборі інформації для російського ФСБ.

Це – новий етап в боротьбі зі шпигунством: арештований виявився штатним агентом російських спецслужб, натомість, досі оприлюднювалися тільки факти висилання з країни російських дипломатів, що працювали на свою розвідку. Загалом, як стверджують фахівці, у Литві кожен третій російський дипломат – шпигун.

У Вільнюсі затримали штатного агента російської Федеральної служби безпеки, який здійснив розвідувальну операцію для того, щоб проникнути до державних установ Литви для збору інформації.

Згідно із даними Генпрокуратури Литви, метою цих дій було створення передумов для маніпулювання та чинення тиску на процес ухвалення рішень на вищому рівні Литви. Член парламентського литовського Комітету нацбезпеки та оборони Арвідас Анушаускас каже, що затримання російського агента служби безпеки – це якісно новий момент. Досі публічно повідомлялося тільки про висилання з Вільнюса співробітників російського посольства, які мали статус дипломатів, або ж про затримки громадян Литви, які працювали на іноземну розвідку, повідомляє Delfi.

Російське посольство у Литві на запити преси прокоментувати цю інформацію не відповідає.

Тим часом, як литовський міністр Лінас Лінкявічус тільки стримано зауважує, що подібні факти «не сприяють встановленню клімату довіри», реальність свідчить, що Вільнюс перетворюється на щось на кшталт «шпигунського гнізда».

Згаданий інцидент стався на тлі того, що минулого тижня уряд Литви викликав на бесіду посла Росії після нарікань на те, що російські кораблі стають на перешкоді прокладанню під водою електричного кабеля між Швецією та Литвою для постачання енергії на підводні субмарини.

Завуальовані методи Росії для тестування НАТО

«Третина російських дипломатів, які працюють в Литві, є співробітниками спецслужб» – говориться в березневій доповіді контррозвідки Литви. Згідно з цією доповіддю, Москва має намір приділяти все більше уваги литовській військової інфраструктурі.

Минулого року три російські шпигуни були вигнані з країни, і тоді президент Литви Даля Ґрібаускайте назвала Росію «державою-терористом».

Серед агентів російських спецслужб, імена яких називалися публічно, зокрема, був і колишній консул в портовому місті Клайпеда Володимир Малигін. Визнаний Литвою співробітником Служби зовнішньої розвідки Росії, він займався збором інформації про плавучий термінал зрідженого природнього газу, який запустили у січні, та який істотно зменшив залежність країн Балтії від російського Газпрому.

«Ми є прикордонною країною НАТО, що знаходиться під потужним ударом недружньої пропаганди, яка використовує етнічні меншини для боротьби проти своєї держави та її інтересів», – заявила тоді президент Литви Даля Ґрібаускайте.

В іншій доповіді литовської розвідки, опублікованій два місяці тому, йдеться про те, що Росія могла б вдатися до «нетрадиційних або завуальованих методів», щоб перевірити відданість НАТО ідеї колективної оборони. «Ми не можемо виключати того, що Росія може використовувати такі методи проти одного з членів Північноатлантичного альянсу, аби пересвідчитися, що НАТО не в змозі реагувати своєчасно і належним чином», – говориться в цій доповіді.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.