Аратта - На головну

25 грудня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У НАТО вважають, що російські бойовики накопичили достатні ресурси для наступу

Світ навколо нас 4254 перегляди

Опубліковано - 12.05.2015 13:34 | Всі новини | Версія для друку

У НАТО  вважають, що російські бойовики накопичили достатні ресурси для наступу
У НАТО вважають, що російські бойовики накопичили достатні ресурси для наступу
Накопичена Росією та сепаратистами на Донбасі техніка дає змогу говорити про нові атаки проти України, переконаний генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Росія продовжує нарощувати свою військову присутність як уздовж кордону з Україною, так і безпосередньо на Сході України. Через це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг бачить вірогідність нових атак на українські сили. Така кількість військової техніки, а також посилене проведення навчань і тренувань викликає занепокоєння, заявив він під час прес-конференції у Брюсселі.

"У Східній Україні Росія та сепаратисти спроможні до початку воєнних дій в дуже короткий час. Вони мають можливості, але які у них наміри, я би не став спекулювати", - сказав Столтенберг, уточнивши, що мова йде, зокрема, про збільшення кількості танків та систем протиповітряної оборони.

Мінські домовленості - найкращий шлях до миру

Генсек НАТО закликав Москву поважати мінські домовленості та поклав на неї "особливу відповідальність" за їхню реалізацію. "Наявність військ як така є порушенням мінських угод, а також залякуванням і здійсненням тиску на Київ", - наголосив Столтенберг.

Найкращим розв’язанням ситуації на Сході України генеральний секретар НАТО назвав дотримання мінських домовленостей. Тому, додав він, всі сторони конфлікту мають дотримуватися їх, передусім в тому, що стосується припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії розмежування. При цьому Столтенберг висловив жаль з приводу того, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ не завжди мають доступ до тих місць, які вони вважають за потрібне інспектувати.

Є контакт

Окрему увагу на прес-конференції було приділено інформації про відновлення діяльності так званої прямої контактної лінії між НАТО і Росією з оборонних питань. За словами генерального секретаря Альянсу, наявність такої лінії є надзвичайно важливою з огляду на доповідь Європейського агентства авіаційної безпеки про посилення активності літаків російських військово-повітряних сил. "Нам слід уважно вивчити її, щоб подивитися, як найкраще запобігти можливим інцидентам між військовою та цивільною авіацією", - зауважив Столтенберг.

Очільник НАТО вказав також на посилення співпраці між Альянсом та ЄС в сфері протидії гібридним війнам, в яких комбінуються військові та невійськові засоби. При тому, що НАТО володіє "унікальними військовими можливостями", є потреба і в інших засобах. "Можна подумати, наприклад, про економічні заходи. Є ще енергетична сфера, а також кібернетична", - цитує Столтенберга "Інтерфакс". Генсек додав, що для протидії гібридним війнам необхідно розвивати, зокрема, сили спеціального призначення та розвідувальну безпілотну авіацію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.