![]() |
Український національний портал «Аратта»: Твоє вікно в Україну |
Ми розповідатимемо не про швидкоплинну метушню, а про те, що залишається в анналах історії і пам’яті поколінь, що надає нам життєвої сили і гідності, розправляє наші крила і пробуджує свідомість. Передусім це наша багатюща культура і наше мистецтво, славетні діяння і дивовижне мистецтво життя, витворене нашими пращурами.
Ми поділимося з Тобою знаннями про минуле нашої землі починаючи з давньокам’яного періоду, зокрема про блискучу Трипільську культуру та її творців — легендарних аріїв, наших предків.
А ще ми відібрали цікаві публікації, які допоможуть Тобі розібратися у власних пошуках і підкажуть відповіді на сакраментальні запитання, що Тебе справді хвилюють Сьогодні. Ми будемо щасливі, якщо Ти знайдеш у нас щось нове і несподіване, про що раніше не знав і навіть не здогадувався.
Наприклад, чи задумувався Ти над символами і міфами предків українського народу? Вони сповнені великої магічної сили і є тою невидимою ниточкою, що тримала на нашій землі протягом трьох десятків тисячоліть дідів-прадідів сучасного українського народу.
Українці в усі часи були талановитими, своїми великими і яскравими досягненнями вони прославили багато держав — в науці, спорті, культурі, бойових мистецтвах, передових технологіях. Нашого цвіту по всьому світу. На нашому порталі Ти дізнаєшся про відомих і невідомих, але видатних українців, про світочів нашої історії. Ми прагнемо показати українські культурні та історичні пам’ятки, розкрити перед усім людством силу, красу і духовну велич українського народу.
“Пізнай істину — і в твою кров увійде Сонце!” — казав геніальний Григорій Сковорода. Для спільного пошуку Істини запрошуємо Тебе на форум. Став свої запитання, формулюй проблеми, ділись своїми думками, сумнівами та переконаннями — і будемо разом рухатися до Світла!
СИМВОЛІКА ПРОЕКТУ
![]() |
Поєднання двох центральних елементів символіки символізує дуальну (доповнюючу одна одну) основу світогляду, його гармонію. 16 елементів центрального зображення (8х2) вказують на 16 соціотипів, об’єднання яких призводить до створення нової цілісності — СОЦІОНУ — універсальної (самодостатньої) людської організації з 16-ти соціотипів, здатної забезпечити весь цикл проходження ідеї від її генерування до повноцінної реалізації. Соціон — це найменша одиниця людського інтелекту, здатна ефективно сприймати, обробляти й генерувати інформаційний потік у всіх його 16-ти аспектах, досягати цілісного сприйняття реальності.
ПОХОДЖЕННЯ НАЗВИ “АРАТТА”- історична довідка
Якщо взяти за основу праці відомого київського археолога й історика Юрія Олексійовича ШИЛОВА, можна вважати, що "історія почалася в Аратті" - принаймні в VII, а може бути, і в XII тис. до н.е. Безсумнівно те, що територія майбутньої Русі, особливо її південних меж, споконвічно виявилася у сфері формування найдавнішої цивілізації нашої планети. Ці обставини змушують переглянути не тільки формальну, але також змістовну й істотну сторони культурно-історичного процесу.
“Осяяна Сонцем (хліборобська) країна” – так в перекладі з священної первісної мови – санскриту, перекладається назва “Аратта”
Культурний і технологічний вибух у Європі супроводжувався раптовою появою високих знань, зумовлених переходом суспільства від привласнюючого (мисливство, збиральство) до відтворюючого господарства (скотарство, хліборобство), розподілом праці на виробничу та керівну – яка творенням святилищ-обсерваторій “підключилася” до інформаційного ПОЛЯ (Всезнаючого БОГА, Всесвітньої МОНАДИ) .
Сучасна світова інформаційна мережа Інтернет за своєю топологією нагадує систему древніх святилищ-обсерваторій (вузлів, веб-серверів), сторюючи загальний інформаційний простір – поле.
Ініційований цими високими знаннями цивілізаційний стрибок, для позначення якого вживається термін Гіперборейська (або Примордіальна, тобто первинна) традиція відбувся відразу ж після подій, викликаних затопленням прісноводного Понтійського озера солоними середземноморськими водами у 56 ст. до н. е. і перетворенням його на сучасне Чорне та Азовське моря (Понт і Меотіду). Частина людності, яка врятувалася від вод Великого потопу, відійшла на північ – на територію сучасної України, стародавня назва — Гіперборея. Термін “Гіперборея” висунуто пращурами греків у ІІІ-ІІ тис. до н.е. для позначення Північного Причорномор’я. Там, в Дністро-Дніпровському регіоні була заснувана нова цивілізація, відома нині як Аратта й Аріан (трипільська та середньостогівська археологічні культури). Після адаптації до нових природнокліматичних умов і демографічного вибуху аратто-арійські (індоєвропейські) народи розселилися по всій Євразії, розносячи із собою вищу культуру і вищі знання.
У хліборобській Аратті та скотарській Аріані VII-III тис.до н.е., за визначенням Юрія ШИЛОВА, були закладені основи властивого індоєвропейцям інституту Спасительства, зняття основного протиріччя всіх часів і народів - протиріччя буття-і-небуття, життя-і-смерті. Саме цей інститут самопожертви в ім'я загального блага був стрижнем і авторитету, і влади “первісної інтелігенції” - жреців-правителів Гіпербореї (“Надпівнічної Країни” північнопричорноморських пращурів пеласгів та греків. Аратта-Арсанія й Аріан-Дандарія-Дандака проіснували між пониззями Дніпра та Кубані до IV-XI століть і увійшли до складу Русі, майбутньої України. А розселення звідсіля племен і народностей “індоєвропейської спільноти” призвело до виникнення закавказької (прашумерської) та індійської Аратт VI-III тис. до н.е., наступних Ортополіса й Артани греків і русенів (етрусків), Арти й аріани іранців, тощо”.