- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Володимир Івасюк виконують «Червону руту» на «Пісні року - 71»
Народного артиста України, Героя України, популярного естрадного співака Василя Зінкевича ніхто з керівництва держави не привітав з ювілеєм.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуку пише екс-заступник Генерального прокурора України Микола Голомша:
«Основним критерієм буття є духовність, або все матеріальне - тимчасово. Поцікавився у Героя України, народного артиста України, легенди української змістовної і духовної пісні Василя Зінкевича, хто нещодавно привітав його з Днем народження з владних структур і був вражений, коли почув, що ніхто із керівництва нашої Держави, Уряду не привітав людину, який в "компартійні" часи був "ізгоєм" за українську пісню, просто за свою українськість і харизму.
Згадую в межах розслідування справи про загибель Володимира Івасюка ті страшні переслідування, які проводились як над самими артистами, так із над їхніми родинами. Пройшло багато років, Україна стала незалежною, а наша еліта співу, як в опері так і в естраді незатребувана державою. Жалюгідні копійки у вигляді зарплати, пенсійного "забезпечення" просто не вписуються в логіку людського мислення, це з історії "рабське" забезпечення, коли митцю вистачає лише на хліб і воду. Це, до речі, не тільки про митців, а й про медиків, освітян, працівників культури, спорту і інших...
Василь Зінкевич відсвяткував своє 70-ліття 1 травня
Питання, скільки потрібно коштів, щоб просто набрати телефон легенди Української пісні, кришталя Української естради, Героя України та просто привітати його з Днем народження, вручити йому чергову, заслужену нагороду, поцікавитись його творчими планами, надати йому допомогу у його Величній справі, - "полікувати поранені душі українців".
Ні, ми ще не той народ, який цінує своїх батьків, свою історію, свою культуру. Не ще не той народ, який любить свою Україну керуючи у владі. Надіюсь на те, що ми станемо Народом, який має владу, яка не грає роль через засоби масової інформації, не дурить голову своїм громадянам і не виправдовується, - а буде мати авторитетну владу, що замість викидання сотні мільйонів на піаркомпанії, рекламні ролики - буде дбати про освіту, культуру і науку, про пенсіонерів, інвалідів, хворих, дітей і матерів, тільки тоді ми зможемо гордо називатись Українцями», - написав відомий правник.
Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень” Іван Марчук