У Кремлі остаточно відмовилися від полонених армійських спецназівців |
Таку позицію РФ озвучив консул Алєксєй Грубий на зустрічі з адвокатами росіян – Костянтином Кравчуком та Оксаною Соколовською.
Як розповів захисник Алєксандрова, зустріч з консулом відбулась напередодні, 28 травня, близько 17 години.
"Наразі офіційна позиція Росії, зі слів Грубого, така, що ці військовослужбовці, у яких в грудні 2014 року сплив термін контракту (з армією – Ред.) – найманці та нічого спільного з російською армією не мають", - повідомив Кравчук.
Водночас консул зауважив, що Росія робить усе можливе, аби не допустити виходу таких "найманців" за межі так званих "ЛНР" та "ДНР". Це, за словами дипломата, шкодить іміджу Росії.
Грубий запевнив, що буде відвідувати Александрова та Єрофєєва у шпиталі та намагатиметься забезпечити зв’язок з родиною. Консул навіть пообіцяв зробити все можливе, аби родичі приїхали до Києва та переконались, що на заарештованих не чиниться жодний тиск, що їх не піддають тортурам, а навпаки - утримують у гідних умовах та забезпечують необхідне лікування.
Адвокат Кравчук розповів, що після цієї зустрічі вони з Соколовською відвідали своїх підзахисних і розповіли, що Росія офіційно вважає їх "найманцями" та "поліцейськими ЛНР". Військовослужбовці були обурені такою позицією рідної держави і запевнили, що це неправда..
Як повідомлялося раніше, суд узяв під варту обох російських військових, затриманих у травні під Щастям.
Як відомо, російські спецназівці потрапили в полон, коли у складі диверсійно-розвідувальної групи намагалися захопити стратегічний міст в районі Щастя.
Один з військових РФ - Алєксандр Алєксандров, сержант з третьої бригади спецназу в Тольятті (РФ), контрактник, служить з 12 грудня 2012 року. Він розповів про те, що група базувалася в Луганську, а приїхав в Україну "захищати" область. Александров під час допиту також назвав всі прізвища та позивні членів їхньої групи.
Другий - капітан Євгєній Єрофєєв родом з Куйбишева.
У Росії і у бойовиків заявили, що вони є співробітниками так званої "народної міліції "ЛНР".
У Кремлі намагаються відхреститись від полонених росіян. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що російських військових на Донбасі немає, а питання про перевірку інформації із затримання спецназівців потрібно адресувати не в Кремль, а в Міноборони.
Пізніше в Міноборони Росії назвали затриманих в Україні працівників ГРУ "колишніми військовими", і попросили їх звільнити.
20 травня в інтерв’ю товариш по службі затриманого російського спецназівця заявив, що той не звільнявся зі служби.
20 травня Лубківський повідомив, що затриманим оголосили про підозру в тероризмі.
Крім того, 21 травня СБУ заявила, що російські спецназівці перебувають в Україні з березня минулого року.