Європарламент: потрібен терміновий план протистояння російській політиці агресії |
Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції Європейського парламенту.
Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у Страсбурзі на пленарному засіданні з 698 парламентарів її підтримали 494 депутати, 135 – були проти, ще 69 утрималися.
Крім того, євродепутати закликають створити «всеосяжну стратегію майбутніх відносин з Росією і східноєвропейськими партнерами ЄС».
«На тлі подій на кримському півострові та на сході України Росія більше не може вважатися стратегічним партнером Європейського союзу», – йдеться у резолюції.
Також цей документ щодо стану відносин ЄС і Росії рекомендує Європейській співдружності переглянути стосунки із Москвою, протидіяти російській дезінформаційній кампанії та пропаганді і підтримувати громадянське суспільство Росії, незалежну російськомовну пресу, що діє на території європейської спільноти і за межами.
Аргументами для критичного перегляду відносин із Росією автор резолюції, литовський депутат Ґабріелюс Ландсберґіс називає «пряму й опосередковану участь Росії у збройному конфлікті в Україні», порушення української територіальної цілісності, незаконну анексію Криму, політичну й економічну дестабілізацію країн-сусідів ЄС».
Це, як заявляють євродепутати, є «свідомим порушенням принципів демократії, засадничих цінностей правової держави і міжнародних законів».
У цьому контексті Євросоюзу, на їхню думку, потрібно якомога швидше ухвалити план «термінового непримусового втручання, щоб протистояти політиці агресії і розділення, яку проводить Росія».
У резолюції також наголошується, що «Росія відкрито протиставляє себе демократичному міжнародному співтовариству і його правопорядку, зокрема, намагаючись силою перекроїти європейські кордони».
Документ також вказує на занепокоєння Європейського парламенту «нагнітанням атмосфери ненависті щодо представників опозиції, правозахисників, національних меншин, сусідніх держав, погіршенням стану в сфері прав людини та верховенства права в Росії».
Нинішня резолюція Європейського парламенту ухвалена на тлі погіршення відносин ЄС і Росії через незаконну анексію Криму і роль Москви у конфлікті на Донбасі. Черговим кроком в ускладненні відносин ЄС з Москвою стало нещодавнє оприлюднення списку 89 представників європейської співдружності, яким Кремль заборонив в’їзд на територію Росії. Майже три десятки фіґурантів цього «чорного списку» складають нинішні або колишні члени Європейського парламенту.