Москва обіцяє відповідь на продовження санкцій ЄС |
Речник російського президента Дмітрій Пєсков нагадав журналістам у Москві, що Москва ніколи не була ініціатором обмежувальних заходів.
Російський прем’єр Дмітрій Мєдвєдєв вже розпорядився підготувати заходи у відповідь.
"Прошу підготувати моє звернення на ім’я президента з пропозицією продовжити дію указу президента на цей термін про запровадження обмежувальних заходів з боку Російської Федерації", - сказав пан Медведєв, звертаючись до віце-прем’єра Сєргєя Пріходька.
"І відповідну постанову уряду, яка встановлює категорії продукції, об’єктів зовнішньоторговельних операцій, на які поширюються російські обмежувальні заходи", - додав він.
У понеділок Євросоюз продовжив економічні обмеження проти Росії на півроку - до 31 січня 2016 року.
У цей термін має має бути завершена реалізація на практиці Мінських угод, сказано в офіційному Twitter-акаунті ЄС.
Санкції стосуються доступу до європейського фінансового ринку для окремих російських банків і компаній, торгівлі зброєю і товарами подвійного призначення, експорту певних технологій, пов’язаних з енергетичним сектором.
19 червня Євросоюз також офіційно затвердив рішення про продовження на рік санкцій, запроваджених у зв’язку з анексією Криму. Обмеження включають заборону на імпорт в ЄС продукції, що походить з Криму і Севастополя.
Громадянам країн ЄС і компаніям, що базуються в ЄС, заборонено інвестувати в економіку Криму, зокрема - купувати нерухомість і фінансувати кримські компанії.
За підрахунками колишнього першого заступника голови Банку Росії Сергія Алексашенка, продовження санкцій Євросоюзу призведе до втрати Росією близько 5% ВВП в 2015 році.
Як пояснив економіст "РИА Новости", російські банки і компанії, не маючи змоги отримувати фінансування на європейських ринках капіталу, повинні будуть виплачувати зовнішній борг за рахунок внутрішніх ресурсів.
"Це і є та ціна, яку заплатить економіка РФ", - сказав він.
Утім, президент Росії Владімір Путін минуло тижня заявив, що Росія уникла глибокої економічної кризи, зберігши контроль над інфляцією і стабілізувавши курс рубля.