Кремль припинив боротьбу з самогоноварінням |
Про це сьогодні повідомляє Newsweek.
Таким чином, Москва ввела державні стандарти для самогонщиків, які в домашніх умовах "женуть" горілку, бренді і коньяк, чого раніше ніколи в країні не було. Зокрема, держава встановила вимоги до якості солоду для тих, хто хоче вдома виробляти віскі. В Росії легальне виробництво горілки скоротилося на 27% у 2013 році і на 22% в 2014 році. Це сталося через підвищення акцизних зборів для виробників міцного напою. Крім того, російський ринок алкоголю скоротився через війну проти України, оскільки вона була головним ринком збуту російської горілки.
В цей же час, "чорний ринок" алкоголю, навпаки, зміцнив свої позиції. Згідно з даними агенції Russian Business Consulting, на самогонщиків припадає 65% виробництва спиртів.
Видання повідомляє, що введені стандарти з’явилися після того, як російські компанії-виробники горілки почали обговорювати можливість появи російського віскі. Шотландське віскі, наприклад, не потрапив у "чорний список" санкцій Москви. Його досі можна імпортувати з Європи. Але шотландські експортери кажуть, що поставки в Росію впали на 95% з початком війни в Україні. Російська агенція захисту прав споживачів зафіксувала 34% падіння імпорту віскі з січня цього року.
Раніше видання The Times писало, що в розпал економічної кризи президент Росії Владімір Путін підбадьорює росіян дешевою горілкою. Середньостатистичний росіянин сьогодні п’є менше горілки, ніж пив 10 років тому.
Але дослідження, опубліковане в журналі The Lancet підтверджує, що станом на минулий рік 25% російських чоловіків помирали до 55 років через зловживання алкоголем.
У 2014 році Росалкогольрегулювання двічі підвищував мінімальну ціну - у березні і в серпні. В кінці грудня 2014 року президент РФ Владімір Путін висловився проти підвищення цін на алкоголь, після чого було прийнято рішення знизити ціни.