Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Психологи дійшли висновку, що віра в Бога - це захворювання

Охорона здоров`я 17115 переглядів

Опубліковано - 24.07.2015 21:01 | Всі новини | Версія для друку

Психологи дійшли висновку, що віра в Бога - це захворювання
Психологи дійшли висновку, що віра в Бога - це захворювання
Шанована в усьому світі Американська психологічна асоціація (АПА) (анг.- American Psychological Association, (APA)) опублікувала результати 5-річних досліджень, згідно яких екзальтована віра у вищі сили знижує здатність людини приймати усвідомлені рішення і повинна бути кваліфікована як психічне захворювання.

Як пише видання The News Nerd, експерти дійшли висновку, що сильні релігійні переживання можуть викликати у людей почуття тривоги, емоційний стрес, галюцинації, психози та ін.

Дослідження показало, що сприйняття Бога як якогось наглядацького та карального органу прямо пов’язане зі слабким здоров’ям, в той час як відсутність особливих психічних проблем передбачає ставлення до нього, як до джерела позитиву. Втім, вчені підкреслюють, що релігійні погляди обох груп часто призводять до втрати зв’язку з реальністю.

Професор психології д-р Ліліан Ендрюс наводить у приклад свідків Єгови, які воліють смерть переливанню крові у випадку важкого захворювання. "Щороку тисячі людей вмирають внаслідок відмови від лікування з релігійних мотивів. Навіть коли їм кажуть, що їх чекає смерть, такі пацієнти продовжують сподіватися на Бога. Цих людей можна було б врятувати, якби їх кваліфікували як нездатних приймати самостійні рішення, зважаючи на їхнє психічне відхилення", - зазначила Ендрюс.

За її словами, "багато хто вважає, що вони спілкуються з Богом якоюсь своєю, особливою мовою, яка нікому, окрім них самих і Бога, невідома. Багато з них часто кажуть, що бачать духів".

"Все це ознаки психічного розладу і втрати зв’язку з реальністю. Релігія й ідея гніву божого упродовж століть несли хаос, руйнування, смерть і війни. Але час не стоїть на місці, і в сучасному суспільстві давно назріла необхідність класифікувати ці архаїчні вірування як психічне захворювання. Це перший з багатьох кроків у позитивному напрямку", - підсумувала вона.

У цьому зв’язку APA намір домагатися закріплення на законодавчому рівні права лікарів примушувати пацієнта проходити лікування, якщо від цього залежить його життя, визнаючи його психічно неспроможним.

Повний звіт експертів Асоціації буде доступний для широкої громадськості в серпні нинішнього року, коли відповідна стаття з’явиться в журналі організації.

Американська психологічна асоціація (АПА) була заснована в липні 1892 р. групою з 26 психологів університету Кларка. В даний час вона є одним з найбільш впливових об’єднань професійних психологів у світі, включаючи в себе фахівців із США та Канади, а також асоційованих членів з інших країн. У ній перебуває близько 150 000 вчених.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.