У Думі метикують як експропріювати іноземне майно |
Документ передбачає, що російські суди отримають право обмежувати імунітет іноземних держав "на основі принципу взаємності".
Згідно з пояснювальною запискою, останнім часом кількість позовів до Росії в іноземних судах помітно зросла, при цьому Москва не давала згоди на участь у цих процесах.
"Ситуація зумовлена тим, що в законодавстві іноземних країн широке поширення набула концепція обмеженого імунітету держави, у відповідності з якою іноземна держава, її органи та організації, а також їх власність не користуються імунітетом щодо вимог, що випливають з комерційної діяльності зазначених суб’єктів", - сказано в законопроекті.
Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Медвєдєв на засіданні уряду наголосив, що це рішення буде "особливо актуальним на тлі тих, як правило, неправомірних дій, які запроваджуються щодо в низці інших країн". В уряді вважають такі дії політично мотивованими.
"Наша держава повинна мати право вводити відповідні обмеження", - пояснив Медвєдєв.
17 червня після рішення постійної палати Третейського суду в Гаазі за позовами колишніх акціонерів компанії ЮКОС в Бельгії та Франції арештували російські активи. Згодом в Бельгії частина рахунків була розблокована, однак Москва висловила офіційний протест.
Представники в Росії вже неодноразово говорили про "принципі взаємності" в міжнародній політиці Москви. Цим пояснювалися санкції відносно країн Євросоюзу і США.